Düşük Kredi Notu Ortalaması Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunun düşük olması ne yazık ki pek çok sorunlara yol açabilmektedir. Bunların başında ise ne yazık ki kredi onayı alınamamasıdır. Zaten kredi red nedenler incelendiğinde en çok kredi başvurusunun reddedilmesi nedeni olarak düşük kredi notu ortalaması gösterildiği dikkat çekmektedir.

Bu nedenle kredi notu ortalamasının mümkün olduğunca yukarıda tutulması gerekir. Peki, düşük kredi notu ortalaması nasıl yükseltilir? Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta kesinlikle ödeme dengelerini korumaları ve dikkat etmeleridir. Mutlaka kredi ödemesi, kredi kartı ödemesi ve kredili mevduat hesabı ödemeleri gibi ödemeler son ödeme tarihleri içerisinde gerçekleştirilmelidir.

Buna ek olarak hesaptan verilen otomatik ödeme talimatları yine son ödeme tarihleri içerisinde yatırılmalıdır. Bunun yanı sıra düşük kredi notu ortalaması yükseltmek için kişinin bütün ödemelerini vereceği otomatik ödeme talimatları ile hesaplarından yapmaları, kredi kartı limiti tutarınca her ay limiti sonuna kadar kullanmak ve hesap kesim tarihinden sonra bu tutarı son ödeme tarihi içerisinde yatırılması çok önemlidir.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir