Düşük Kredi Notuna Kredi

Bankaların pek çoğu kredi başvurularını değerlendirme sürecinde ilk olarak başvuruda bulunan müşterilerinin kredi notu ortalamalarını dikkate almaktadır.

Yani kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin mümkün olduğunca kredi ortalamalarını yüksek tutmaları gerekir. Her bankanın kredilendirme politikası farklı olduğu için bazı bankalar düşük kredi notuna kredi onayı verebilmektedir. Onay için belirleyici olan etken kişinin kullanmak istediği kredi tutarı ve aylık belgelenebilir geliridir.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Bu gibi durumlarda yani kredi notunun düşük olması durumunda ilk yapmanız gereken kesinlikle en kolay kredi veren bankalar üzerinden seçimde bulunmaktır. Bu nedenle ilk önce bu yönde bir araştırma yapılması gerekir. Finansbank, Fibabanka, Garanti Bankası ve Akbank kolay kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır.

Kredi Notu Sorgulaması 

Kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notu sorgulama işleminin yapılması ve ardından kredi başvuru formu doldurulması önerilmektedir. Bu sayede başvuruda bulunmadan önce onay alabileceğiniz tutar hakkında bir fikir edinmiş olursunuz. Yine aylık belgelenebilir geliriniz de kredi onayı almanızı kolaylaştırır. Örneğin aylık ödemesi 350 lira olan bir kredi başvurusunda kişinin 2 bin lira gelir sunması kredi onayı almasını kesinleştirir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir