Düşük Kredi Notuna Kredi Nasıl Kullanılır?

Bankalar doldurulan kredi başvuru taleplerini değerlendirirken müşterilerinin kredi notu ortalaması dikkate aldıkları en önemli verilerden biridir. Çünkü kredi notu ortalaması demek kişinin mali olarak performans değerlendirmesi olarak ta anılmaktadır.

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Kredi notu 1500 puan ve üzeri olan kişilerin yüksek kredi notu ortalaması olduğu bilinirken bu kişiler çok daha kolay bir şekilde kredi kullanabilmekte aynı zamanda daha yüksek tutarlı kredi kullanabilmektedir. Kredi kullanmak isteyen kişilerin ise en azından kredi notu 1200 puan ve üzerinde olmalıdır.

Düşük Kredi Notuna Kredi

 Kredi notunun düşük olması bankadan kredi kullanılamayacağı anlamına gelmez. Sadece artık kredi başvuru formu doldururken kolay kredi veren bankalar üzerinden seçimde bulunmaları yeterlidir.

Yine maaş ile orantılı bir kredi limiti belirlenmesi, mümkünse maaş yazısı kullanılarak maaşın daha yüksek gösterilmesi gibi durumlarda kredi onayı alınması kolaylaşmaktadır. Bankadan kredi reddi kararı alınması durumunda kredi notunu yükseltmek için teknikler kullanılarak not ortalaması yükseltildikten sonra yeniden başvuruda bulunulması mümkündür.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir