Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Bankalara olan borçlarını ödemekte zorluk yaşayan kişilerin ne yazık ki kredi notu ortalamaları yaşanan her türlü gecikmeden olumsuz olarak etkilenmektedir. Geçmiş dönemlerde bankalar kredi onayı verirken müşterilerinin aylık gelirlerini baz alırken günümüzde artık aylık gelir kadar kredi kullanmak isteyen kişinin sahip olduğu kredi notu ortalaması da hesaplamalara dahil edilmektedir.

Her bankanın kredi onayı vermek için aradığı kredi notu ortalaması değişkenlik göstermekte olup tüm bankaların uyguladığı ortak bir kredi notu skoru bulunmamaktadır. Bazı bankalar kredi notu 1300 olan müşterilerinin kredi başvurularını onaylarken bazı bankalar ise ne yazık ki bu not ortalamasına sahip olan müşterilerinin kredi başvurularını kabul etmeyerek ret kararı vermektedir.

Özellikle de kredi kullandırımı düşük olan bankaların daha kolay kredi onayı verdiği bilinmekte olup kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu dolduran kişilerin kredi onayı alma ihtimalleri son derece yüksektir. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar arasında Alternatif Bank ilk sıralarda yer almakta olup yine Finansbank, ING Bank ve Odeabank gibi bankalar da düşük kredi notuna kredi onayı verebilmektedir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir