Düşük Kredi Notuna Kredi

Her banka kendi kredilendirme politikasını uygulamakta olup bu nedenle bazı bankalar daha zor kredi onayı vermekte bazı bankalar ise çok daha kolay bir şekilde yapılan kredi başvurularını onaylamaktadır. Bu nedenle düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin araştırarak kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaları çok önemlidir.

Kolay Kredi Veren Bankalar 2016

En kolay kredi veren banka olarak öne çıkan Alternatif Bank düşük kredi notuna kredi verilir kampanyası düzenleyerek bu alandaki iddiasını ortaya koymaktadır. Buna ek olarak Finansbank ihtiyaç kredisi paketlerinde genelde düşük tutarlı olan başvurularda aylık gelirin yüksek olması kaydı ile düşük kredi notuna kredi onayı verebilmektedir.

Örnek vermek gerekirse 36 ay vadeli 5000 TL ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen bir kişinin kredi notu 1100 olsa bile aylık geliri yüksek ise kredi onayı verilebilmektedir. Yani riskli kredi notu ortalaması olan kişilerde yüksek gelir belgesi ibraz edebiliyorlarsa bu durumda kredi onayı alabilmektedir. Burada önemli olan kişinin kredi notu ortalaması sorgulaması yaparak not ortalamasını öğrenmesi ve bu ortalamaya göre kredi başvurusunda bulunmasıdır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir