Düşük Kredi Notuna Sahip Olanlar Kredi Alabilir Mi?

Düşük Kredi Notuna Sahip Olanlar Kredi Alabilir Mi?

Bankaların kredi başvuru formunu dolduran müşterilerini değerlendirmek üzere kullandıkları, her kişinin mali durumunu gösteren bir not sistemidir. Bu ortalama kişinin aylık geliri ve aylık net giderine ortalaması ile bulunur. Ayrıca düzenli borç ödenmesi de kredi notu hesaplanırken dikkate alınan bir unsurdur. Yani kredi notunun yüksek olması için hem aylık gelir ortalamasının yüksek olması hem de bankalara olan taksitli borçların düzenli ödenmesi gerekmektedir.

Özellikle de üst üste geciktirilen ödemeler kredi notunuzu olumsuz anlamda etkiler ve kredi notunuzun dibe vurmasına sebep olur. Kredi notunuzun dibe vurması ise kredi onayı almanızı son derece zora sokar. Yapmış olduğunu bu tip hatalar ve aylık gelirinizin düşük olması sebebiyle kredi almakta zorlanıyorsanız devreye farklı ihtiyaç kredisi paketleri girer. Değerli okuyucular ipotekli ihtiyaç kredisi paketleri ihtiyaç kredisi almanızı kolaylaştırır. Çünkü bankalar bu tip kredilerin ödenmediği durumda kendini güvence altına alabileceği bir teminata sahip olur. Bundan dolayı kredi notunuzun pek bir önemi kalmaz. Bu nedenle kredi notu düşük olan vatandaşlara kredi veren bankalar bu tip kredi paketlerini önerir. İpotekli kredi kullanmak isteyen müşterilerin kendilerine ya da tanıdıklarına ait olan taşınmazı ipotek göstermeleri gerekir. Bu da bankanızın ekspertiz koyması ve aynı zamanda ipotek ücreti alması anlamına geldiği için ekstra masraflar müşteri tarafından karşılanır. Kredi başvurusunda bulunan kişinin adı kara listede yer almıyorsa kredi başvurusu büyük bir ihtimale onaylanır.

Değerli okuyucular görüldüğü üzere bu yazımızda düşük kredi notuna sahip olan bireylerin acil krediyi nasıl almaları gerektiği üzerine bilgi verdik. Yukarıda yer alan bilgiler doğrultusunda kredi başvurunuzu sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. İpotekli taşınamaz göstermeniz durumunda kredi başvurunuz sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Ancak kredi notu sorgulama düşük olan bireylerin hem ipotek göstermemesi hem de kefil bulmaması kredi almasını zora sokar. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunmadan önce gerekli tedbirler alınmalı ve detaylı inceleme yapılmalı. Kredi notunuza göre kredi veren banka bulduğunuz taktirde kredi alma işlemlerine derhal başlayabilirsiniz.

 

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Düşük Kredi Notuna Sahip Olanlar Kredi Alabilir Mi? için 3 cevap

  1. Tarık der ki:

    Düşük kredi notu olan şahıslar genellikla alamazlar bu yüzden başvurdan önce kredi notunu yükseltmeleri daha mantıklı olacaktır.

  2. Tansu der ki:

    Genellikle kredi puanı düşük olduğu için alamazlar ama taşınmaz malı olan kişilere özel durumlarda kredi sağlanmakta.

  3. Asena der ki:

    Kredi puanı düşük olan kişiler bankalardan kesinlikle kredi alamıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir