Düşük Puanla Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi değerlendirme sürecinde dikkate aldıkları ilk ve en önemli veri kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır. Genelde yüksek kredi notu ortalaması olan kişiler hem daha düşük kredi faiz oranları üzerinden kredi kullanmakta hem de çok kolay bir şekilde kredi onayı almaktadır. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilere bankalar kredi onayı vermeyi tercih etse bile risk yüksek olduğu için kullandırdıkları kredi faiz oranları da son derece yüksek tutulmaktadır.

Kredi Notu Sorgulama 

Günümüzde kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin yapmaları gereken ilk şey kredi başvuru formu doldurmadan hemen önce mutlaka kredi notu sorgulaması yaparak not ortalamalarını öğrenmeleridir. Çünkü kredi notu ortalaması size kredi onayı alıp almayacağınız hakkında en net bilgiyi verecektir. Yine bu not ortalamasına göre kredi başvuru formu doldurmanız ve not ortalamanıza göre kredi limiti belirlemeniz de kredi onayı alma sürecinizi kolaylaştıracaktır.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Bazı bankalar daha kolay kredi verirken bazı bankalardan ise kredi kullanmak son derece zordur. Örneğin İş Bankası kredi onay sürecinde diğer bankalara oranla çok daha zorlayıcı davranırken Aktifbank N Kolay Kredi kampanyası ile son derece kolay kredi vermektedir. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar arasında buna ek olarak Finansbank, ING Bank ve Odeabank gibi bankalar yer almaktadır. Düşük puanla kredi veren bankalar üzerinden yapılan başvurular daha kolay onaylanma imkanı bulunan krediler olurken bu kredilerin tek dezavantajı ise kredi faiz oranlarının daha yüksek olmasıdır.

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir