Emeklilere Promosyon Ne Zaman Ödenecek?

Emekli kişiler için banka promosyonu döneminin başlangıcına kısa bir süre kalmış bulunuyor. 2016 senesi bitmeden imzanın atılması ve emekli kişilerin banka promosyonlarını alması planlanmaktadır. 11.6 milyon emekli birey için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bankalarla yapmış olduğu pazarlıklarda, 3 senelik dönem için 450 TL’ye varan bir tutar çıkmış oldu. Gerçekleştirilen bu çalışma Başbakan Binali Yıldırım’a sunulduktan sonra son kararı Başbakan Binali Yıldırım verecektir. Başbakan’ın devreye girmesinin ardından promosyon tutarlarında bir artış beklenmektedir.

Promosyonda gelinen noktayı yakın bir zamanda Bakan Mehmet Müezzinoğlu duyurdu. Duyuruya göre, 3 senelik promosyonda çıkarılan rakamlar ortalama olarak 300-350 TL. Fakat emekli kişilerin aylıkların bazı farklılıklar bulunduğundan ötürü, alınan emekli maaşına göre promosyon ödemesi üzerinde durulmaktadır. Böylece ortaya 3 farklı dilim çıkıyor. Bu dilim içerisinde 1.000 TL altında maaş alan emekliler, 1.000-2.000 TL arası maaş alan emekliler ve 2.000 TL ve üzeri maaş alan emekliler şeklindedir. Böylelikle promosyon tutarları 120 TL’den başlayarak 450 TL’ye kadar yükselmektedir.

Promosyon Çağrısı

11.6 milyon emekli kişinin gözü bu promosyondayken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu promosyonun en geç sene sonuna kadar verileceğini açıklamıştır. Bu haberden sonra emekli kişiler, tutar hakkında yetkililere çağrıda bulunmuşlardır.

Emekliler bankaların maaşlarını 3 sene boyunca şubelerinde almaları karşılığında zaten 300 TL’ye varan ödeme aldıklarını, promosyonun amacına ulaşabilmesi için 300 TL’yi geçmesi şartı olması gerektiği üzerinde durmaktadırlar.

Her Yıl Ocak Ayında Promosyon

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı bir açıklamada bankalardan promosyona ait teklif beklediklerini, promosyonun 3 senelik olacağını belirtmiştir. Ayrıca 3 senelik olmak üzere her senenin Ocak ayında ek bir promosyon parası yatırılacağını, daha sonraki 3 senede de bunun bir defa daha yatırılacağını sözlerine eklemiştir. Tutarın peşin olarak her senenin Ocak ayında yatırılması beklenmektedir.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir