Emeklilere Promosyon Ne Zaman Verilecek?

Emekliler için banka promosyonu döneminin başlamasına çok kısa bir süre kaldı. 2016 yılı bitmeden önce imzanın atılması ve emeklilerin banka promosyonuna kavuşması planlanmaktadır. Peki emeklilere promosyon ne zaman verilecek? Yaklaşık olarak 11.6 milyon emekli içi Çalışma Bakanlığının bankalarla yaptığı pazarlıklarda, 3 yıllık dönem için 450 liraya yakın ödeme durumu ortaya çıktı. Yapılan çalışma Başbakan Binali Yıldırım’a sunulacak. Promosyon ile ilgili kararı başbakan Binali Yıldırım verecek. Başbakan’ın devreye girmesi ile emeklilerin promosyonlarda bir artış beklediği belirtildi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın daha önce yapmış olduğu açıklamalar emeklilerin umutlarını arttırmıştı. Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada: ” Bakanlarımızdan Mehmet Müezzinoğlu promosyon konusunda çalışmaları yürütüyor. Bunlar neticelenince yaptığı çalışmalar bize gelecek. O belgelerin gelmesini bekliyoruz. Bize geldiğinde durum değerlendirmesi yaparak emeklilerimizin lehine olan kararları uygulayacağız” demişti. Ayrıca Yıldırım:” Olabilecek en iyi şartları emeklilerimizin lehine sağlamak için yoğun çaba sarf ediyoruz” demiştir. Emekliler yapılan bu açıklamalar ile birlikte Başbakan’dan müjdeli haberin gelmesini bekliyorlar.

Bankaların emekliler ile ilgili promosyon konusundaki gelinen son noktayı Bakan Müezzinoğlu açıklamıştı. Yapılan açıklamaya göre 3 yıllık promosyonda çıkan rakam ortalama 300- 350 lira olacak. Ancak emeklilerin aylıklarında farklılıklar olduğu için maaşa göre promosyon ödemesi üzerinde durulmaktadır. Bu nedenle ortaya 3 ayrı dilim çıkmaktadır. Bu dilimlerde ortaya çıkan durumda bin liranın altında maaş alanlar, bin – iki bin arasında maaş alanlar ve iki bin lira üstünde maaş alanlar şeklinde oluşmaktadır. Promosyon miktarları da alınan maaş bedeline göre 120 lira ile 450 lira arasında değişmektedir.

Emekliler için bankaların promosyonu için çok kısa bir zaman kaldığı yetkilerin bu konuda yoğun bir çalışma içerisinde olduğu bildirilmiştir. Bu durumun önümüzdeki aylarda emeklilere müjdeli haber olarak verileceği belirtildi.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir