Emeklilere Promosyon Veren Bankalar

Emeklilere yapılacak olan promosyonların eylül ayının sonunda bir karar alınmış durumdadır. Promosyon alacak olan emeklilerin maaşları ölçüsüne göre 450 TL ile 900 TL arasında değişeceği yapılan açıklama ile belirtilmiştir. İlk ödemeler aralık ayı itibari ile ödenmeye başlanacaktır. Devlet kurumları veya özel sektör çalışanları emekli olduklarında maaş aldıkları bankalar tarafından verilecek olan promosyonlar yapılan hain darbe girişimi ile ertelenmiş ve ödemeler sekteye uğramıştır. Promosyonlar her şeyin düzene girmesi ile son aşamaya gelmiş ve kısım kısım ödemelere başlanma kararı alınmıştır.

Ancak emeklilere promosyon veren bankalar promosyon konusunda erteleme ya da farklı bir düşünce içerisine girmemişlerdir. 300 TL para ve iki küçük altın olarak verilen promosyonlar maaşlarını taşıma veya devletin sağladığı olanakların sağlandığı bankalarda geçerlidir. Devlet ile anlaşma sağlayan bankalar yıllık promosyon verme konusunda anlaşma içeriğinde üç yıllık promosyon verilmesi ve bu promosyon bedelini yılın son ayında toplu bir şekilde ödemeyi kabul etmesi yer almaktadır. Maaşları oranına göre düzenlenen bedeller emeklilerin net maaşlarına göre düzenlenecektir.

Hangi Bankalar Promosyon Verecek?

Emekliye promosyon veren bankalar maaşlarını kendi bünyelerine taşıma şartı ile vermektedirler. Para ya da altın olarak ön görülen promosyonlar emeklilerin yüzünü güldürmektedir. Emekli maaşlarını çekecek olan kişiler banka değişikliği yapmalarından dolayı sadece para ve altın olmaksızın kredi çekme imkanı da doğmuştur. Kısa zamanlı ve az miktarlarda oluşan ihtiyaçlar için emekliler mağdur edilmeyecektir.

Maaşlarına uygun ödeme planı gerçekleştirme kararı alan bankalar emeklilerin istediği bankadan maaşlarını çekebilme ve kredi seçebilme imkanı ile artık yüzleri gülmektedir. Bu bankalar arasında TEB, Akbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Finans Bank yer almaktadır. Tanınan ayrıcalıklar arasına bir diğeri eklenmiş ve kart kullanıcısı iseniz ek chip paralar ve yıllık belirli bir limite kadar da ayrıcalıklar tanınmaktadır.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir