Emeklilere TOKİ Evleri Şartları

Emekli olan kişilerin yaşlılıklarını daha rahat geçirmelerini sağlayabilmek için hayata geçiren emeklilere TOKİ’den ev kampanyası tüm yurt genelinde yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Daha öncede basında yer alması ile yoğun ilgi gören kampanya kapsamında emeklilere 250 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı sunulması şu anda oldukça beğeni kazanmış durumda. Peki, emeklilere TOKİ evleri şartları yani emeklilere 250 TL taksitle ev şartları neler?

Öncelikle kampanyanın adından da anlaşılacağı üzere kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka emekli olması şartı bulunuyor. Yine emekli olan kişinin vefat etmesi durumunda vefat eden emeklinin dul kalan eşinin de kampanyadan yararlanabilmektedir. Buna ek olarak Türk vatandaşı olmayan kişilerin de emeklilere TOKİ konutları kampanyasından yararlanma hakkı bulunmamaktadır.

TOKİ emeklilere ev kampanyasından yararlanmak isteyen kişilerin toplam hane geliri en az 3 bin 200 lirayı aşmamalıdır. Yani ev içerisinde yaşayan bana, anne ve çocukların toplam gelirleri dikkate alınmakta bu gelir tutarının asla belirlenen rakamı aşmaması gerekir. Bir diğer önemli şart ise kişinin sahip olduğu başka bir taşınmazının bulunmamasıdır.

Bu yazı Konut Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir