Emekliye Faizsiz Konut Kredisi

Emeklilerin konut sahibi olmasını sağlamak amacı ile yürütülen pek çok kampanya bulunmakla beraber emekliye faizsiz konut kredisi bu kampanyalar arasında en çok dikkat çekenlerden biridir. Emeklilere TOKİ konutları kampanyası ile çok düşük fiyatlar ve cazip ödeme koşulları ile konut sahibi olma yolu açılırken faizsiz konut kredisi desteği de yine devlet destekli krediler arasında yer almaktadır.

Burada amaç emekli olan kişilerin yaşlılık dönemlerini kendi evlerininde daha rahat koşullarda geçirmelerini sağlayabilmektir. Bu amaç ile emeklilere konut kredisi kampanyaları düzenlenerek emeklilik maaşı ile zaten zor geçinen kişileri daha da zorlamadan ödeyebilecekleri kredi seçenekleri sunmaya çalışılmaktadır.

Emeklilere Faizsiz Kredi

Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişileri zorlayan en ciddi sorun kredi kullanımı karşılığında ödemek zorunda kaldıkları son derece yüksek faiz oranlarıdır. Bu oranlar nedeni ile emekli olan kişiler ne yazık ki bankalardan kredi kullandıkları dönemlerde zaten sınırlı olan emekli maaşları ile geçim sıkıntısı yaşamaya başlamaktadır. Bu nedenle devlet bu zorlukları aşılmasını sağlayabilmek adına emeklilere faizsiz kredi desteği sunmayı amaçlamakta ve kamu bankaları üzerinden bu kredileri kullandırmayı sürdürmektedir.

Emeklilere TOKİ evleri 

Ülkemizde dar gelirlilere yönelik konut projeleri üreterek pek çok kişinin ev sahibi olmasını sağlayan TOKİ konut projeleri ile şimdide emeklilerin ev sahibi olmasını sağlıyor. TOKİ emekli evleri olarak ta lanse edilen kampanya kapsamında emekli olan ve evi bulunmayan kişilere yönelik olarak faizsiz konut kredisi desteği sunulurken kampanyadan yararlanan kişiler evlerine taşındıktan sonra kira öder gibi konut kredisi ödeyerek ev sahibi oluyorlar.

Bu yazı Bankalar, Konut Kredisi, Kredi Kampanyaları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Emekliye Faizsiz Konut Kredisi için 7 cevap

 1. Serhan der ki:

  Emekliler için güzel bir fırsat böyle yatırımları iyi takip etmeliyiz ve değerlendirmeliyiz.

 2. Tan der ki:

  Emekliler kredi konusunda sıkıntı yaşarken böyle yatırımlar için güzel kampanyaların olması çok iyi.

 3. Tanay der ki:

  Bankalar artık emeklilere pek çok destek sunmakta bunların yanı sırada Toki’ninde böyle bi hizmet vermesi çok iyi.

 4. Tanberk der ki:

  Genellikle emeklilere kredi bile verilmezken konut kredisinde faizsiz bir şekilde verilmesi çok iyi.

 5. Taner der ki:

  Kamu bankaları bu konuda emeklilere sunmuş olduğu faizsiz kredi vermeleri çok iyi.

 6. Tanfer der ki:

  Emekliler için güzel bir destek olmuş. Bankaların genel sistemi olan faizli kredi yanında kamu bankaları faizsiz kredi vermeleri oldukça iyi.

 7. Tanju der ki:

  Toki gibi devlet binalarından emeklilere faiz kredi verilmesi çok iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir