En Çok Faizi Hangi Banka Veriyor?

Kredi ve bu kredilere uygulanan faiz oranları insanların bireysel olarak bankalarla en çok muhatap oldukları konular arasında yer almaktadır. Özellikle ihtiyaç anlamında insanların sorununu gideren yaklaşımlar arasında en önemli yer tutan bireysel ihtiyaç kredileri, banka ve insanların arasındaki en yoğun ilişki trafiğini temsil etmektedir. İhtiyacınız olduğu andan itibaren yapacağınız araştırmalar ve size sunulacak uygun ödeme takvimi konusunda, elbette ki işinize en uygun olan bankayı tercih etmek ödeme dönemindeki rahatlığınız anlamına gelecektir. Kredi notu iyi olup, istediği her bankadan kredi çekme şansına sahip olan insanlar için, son yıllarda bankalarında uygun ve önemli derecedeki sunum ve ayrıcalıklarını değerlendirmek gerekir.

Bazı bankalar borcuna sadık olan müşterilerine faiz noktasında en uygun fırsatları sunarken, borcuna sadık olan müşteriler olarak kredi notunuzun yüksek olması, bu avantajlardan yararlanmanız anlamına gelecektir. Günümüzde kredi notu düşük olsa bile yüksek faizli kredi veren bankalar bir şekilde tahsilat yöntemlerine güvenip, insanların kredi çekmesi ve bu krediden elde edecekleri yüksek kazancı düşünmektedirler. Finans sektörüne sonradan katılan ve önlerindeki sermayeyi değerlendirme açısından oldukça geniş kredi yelpazesi ile hizmet veren bankalar, elbette bu konuda en yüksek faizi ve faizli kredi yöntemlerini de uygulamaya koyan bankalar olarak dikkat çekmektedir.

Fibabanka, Kuveyt Türk ve Albaraka Türk gibi katılım ortaklığı ve paylaşım bankalarının da içinde bulunduğu bir grubun, son yıllardaki finansal sektörel gelişimde, yüksek faizli kredilere imkân tanıyan bankaları göstermektedir. İhtiyaç duyduğunuz anda nakitte size fırsat tanıyacak olan sektör kuruluşları ilk tercihiniz olmasa bile, en azından son tercihiniz olarak başvuru yapmak zorunda olduğunuz kuruluşları temsil edebilir. Hem vade farkı hem de geri ödeme koşullarıyla birlikte zorlu bir süreç olmasına rağmen, ihtiyaç duyduğunuz anda parayı alabilmeniz, sizin çoğu zaman yüksek faizler konusundaki ayrıntıları dahi fazla düşünmemenize neden olabilir.

Esasında pek çok kredi çeken insanın, yüksek faizleri ve geri ödeme dengelerindeki düzensizlik sebebiyle, zaman içerisinde kredi geri ödemelerinde zor duruma düştüğü bilinmektedir. Esasen kredi notunu düşüren durumların başında da bu anlayış ve yaklaşım, çok önemli bir yer tutmaktadır. Notu düşük olup alternatifi çok fazla olmayan insanların yüksek faizli kredi veren bankalara mecbur kalması, esasen başka çarelerinin olmaması ve bu yöntemin bir zaruret oluşturması anlamına gelmektedir. Ülkemizde finansal anlamda son yıllar içerisindeki modernize çalışmalar, kaliteli sunumlar ve özellikle kefil istemeyen kredi uygulamaları bireysel olarak insanlara çok daha cazip gelen seçenekleri ön plana taşımaktadır. Aslında kredi son çare olarak tek seçeneğiniz olursa, evvela En çok faiz hangi bankada bunu öğrenip, başvurularınızı da buna göre yapmanız sizin için avantajlı bir seçenek oluşturabilir.

Özellikle ihtiyaç kredilerinin 36 ay ile sınırlandırılması, bu arada yüksek meblağ talebeden insanların geri ödedikleri taksitlerinde oldukça yüksek bir şekilde uygulamaya konulmasına neden olmaktadır. Hem kredi kartı kullanan hem evini geçindiren, hem de kredi borçlarını düzenli ödemek zorunda kalan çok sayıda insanın, bu süreci sorunsuz bir şekilde atlatması hayli güç olmaktadır. Her ne kadar sonucunda borcunu tamamen ödemiş olsalar bile, insanların taksitleri aksatmasının genel anlamda kredi notu ve sicil bozukluğuna sebebiyet verdiği de bilinmektedir. Bankaların kampanyalı kredi fırsatları sundukları uygulamalarda da özellikle kredi çeken insanlara düşük faizli imkânlar göze çarparken, bu tür imkânlardan ne yazık ki herkesin yararlanamadığını söylemek gerekir.

Ekonomi ve gelişim parametreleri, bankacılık sektörünün her geçen gün hayatımıza daha çok yaklaştırırken, uygun geri ödemeler ve düşük faizle taksitleri ödeme seçenekleri, kredi çeken insanların bir şekilde avantajını temsil etmektedir. Sicili bozuk olan insanlara kredi verme konusunda tereddüt yaşamayan ve tahsilat yöntemlerine güvenen çok sayıda finansal kuruluş, en üst düzey faiz uygulaması ile birlikte verdikleri krediyi çok daha yüksek bir şekilde tahsil etme yoluna gitmektedirler. Belki kredi geri ödemeleri zaman içerisinde sorun teşkil etse de, alacağını tahsil eden bankaların bu kredi ve kullanım sonrasında hayli avantajlı bir konuma geldiklerini gözlemlemek güç olmayacaktır.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

En Çok Faizi Hangi Banka Veriyor? için 5 cevap

 1. Halim der ki:

  Bankalar oldukça faiz oranlarında müşterilerine destek oluyor fakat bazı önemlerinde faizler oldukça artışta.

 2. Halis der ki:

  Bankalar arasındaki rekabetin düşüş dönemlerinde faiz oldukça artmaktadır. Bankaların faiz oranlarını iyi takip etmeliyiz.

 3. Haluk der ki:

  Faiz oranları oldukça yüksek bir çok banka bu yönde kampanyalar artmaktadır. Kampanyalar sonucunda faizler düşüyor.

 4. Hamdi der ki:

  Bankaların dönem dönem faizleri artıyor fakat bazı bankaların sürekli faiz oranları oldukça yüksek.

 5. Hami der ki:

  Bir çok banka bu konuda destek sunmaktadır. Bankalar genellikle faizlerini düşük tutmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir