En Kolay Hangi Banka Kredi Kartı Veriyor?

Son on yıllar içerisinde alışveriş kültürümüzü tamamen baştan sona değiştiren bir uygulama olarak karşımıza çıkan kredi kartı, insanlar için son derece cazip gelen bir araç olarak görülmektedir. Cebinde hiç parası olmasa bile, kredi kartı limiti tutarınca harcama yapacağını bilen insanların, ihtiyaçlarını karşılamak konusunda daha cesaretli bir yaklaşım sergiledikleri de zaman içerisinde görülmüştür. Pek çok insanın kredi kartı borcu ile başının belaya girmesi, aslında ödemeden çok harcama konusundaki sıkıntılarla ortaya çıkmaktadır. Bankaların elbette ki her konuya farklı bir bakış açısı gündeme gelirken, kredi kartı konusunda da yine bankaların farklı uygulamaları dikkat çekmektedir. World bonus ve diğer avantajı kullanım unsurlarıyla bütünleşen kredi kartlarının, zaman içerisindeki cazipliği ve avantaj kullanım şartları da gerçekten insanlar üzerinde çok etkili olmuştur.

Bankaların kredi kartı verme konusundaki durum değerlendirmesi ve hizmet anlayışı da elbette ki birbirinden farklı, yoruma açık hizmeti göstermektedir. Özellikle Maximum kart ve Cardfinans gibi ayrıcalıklı kartların elde edilmesi bazı süreçleri zorunlu hale getirirken, pek çok bankanın bu konuda çok daha kolay işlemleri benimseyip, insanlara en kısa sürede kredi kartı verdiği bilinmektedir. Limit konusunda da yine oldukça farklı hizmet sunumlarıyla en kolay kredi kartı veren bankalar ve onların cesaretli yaklaşımları insanlara da cesaret verip, kredi kartı harcamaları noktasında uç sınırları zorlayan bir hale gelmesinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Toplumumuzun alışveriş unsuru olarak en çok kullandığı, hatta paranın da önüne geçen bir araç olarak dikkat çeken kredi kartı, pek çok alışverişin, esasında temel kullanım unsuru olarak da dikkat çekmektedir. Bankalara başvuru yaparak kısa zaman içerisinde sonuç alınması adrese teslim kredi kartlarının, bireylerin eline geçer geçmez kullanıma açık olması ve limitlerinin de sürekli artırılması, gerçekten insanları cezbeden bir durum ortaya koymaktadır.

Zaman içerisinde her ne kadar borçları ile başları derde girse bile, ödeme konusunda sıkıntı çeken insanların, bu sıkıntıları başka bir yöntemle, yani kredi yöntemiyle kapatmaları sık rastlanan bir durum haline gelmiştir. Aslında bu tür uygulamaların borç birikimindeki en önemli etken olduğu bilinirken, toplumumuzun büyük bir kesiminin, ödeyemedikleri kredi kartları borçlarının olması da burada aslında bu kullanım ve sistemin bir parçası olarak dikkat çekmektedir. Bütün bankaların çalışma sistemi ve prensiplerinin ayrıştığı noktalarda, özellikle hizmet ve anlayış farklılıklarının da burada ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Kredi kartı başvurularında verilen cevapların özellikle çok kısa bir zamanı kapsaması, anında verilen olumlu cevap verilmesinin kredi kartı kullanımında insanlar avantaj sağlıyor gibi görünmesi, aslında pek çok sorunu da beraberinde getiren bir davranışa olanak tanımaktadır. Birden fazla kart kullanan, hatta pek çok bankanın aynı anda müşterisi olma konusunda da ısrarcı olan insanların, zaman içerisinde borçların çığ gibi büyümesinde de etkin olduğunu söyleyebiliriz. Toplumun çok önemli bir kesimi ve insanların büyük bir çoğunluğu, kredi kartı gibi cazip bir alışveriş aracına sahip olmak için, gerekli girişimde bulunmaktan çekinmemektedirler. Gençlerin, çocukların bile neredeyse cüzdanında yer tutan, bütün aile bireylerinin neredeyse kendilerine ait bir alışveriş aracını temsil etmiştir. Kredi kartları, özellikle son 10 yıl içerisinde olağanüstü bir artış göstermiş, kredi kartı aidatları ve banka personelinin bundan kazandığı prim, insanlara kredi kartı çıkarma konusunda bankaların çok daha iştahlı ve istekli olmasını da sağlamıştır. Öyle ki zaman ilerledikçe insanlara cazip gelmesi açısından, aidatların da tamamen ortadan kaldırılması, insanlar için çok daha cazip teklifler gündeme taşımıştır.

Başta teknoloji unsurları olmak üzere, tüm ev eşyalarının hatta daha yüksek meblağ tutan alışverişlerin taksit imkânı ve faizsiz ödeme seçenekleri, gerçekten bu konuda kredi kartlarını çok daha cazip bir alışveriş unsuru haline getirmektedir. Peşin fiyatına taksitlendirme konusunda aslında kullanıcılar için bir avantaj malzemesi olan kredi kartları, borçlarım birikimi ve düzenli ödenmemesi konusunda bir sorun teşkil eden unsur olmaya devam etmektedir. Bankaların ise her alanda olduğu gibi bu konuda da birbirinden farklılık gösteren yaklaşımları, insanların müracaatlarına verdikleri cevaplarla birlikte ortaya çıkmaktadır. Genellikle bir maaş bordrosu ve gelir beyanı temsil eden bir belge sayesinde yapılacak müracaatların, kısa zaman içerisinde sonuçlandığını gözlemlemek mümkündür. Vazgeçilmez bir alışveriş unsuru, gerektiğinde nakit para, gerektiğini de taksitli bir sistemin parçası olarak hizmet veren kredi kartları, gerçekten bankaların bu sektördeki kullandıkları en önemli enstrümanlardan biri olmaya devam edecektir. İnsanların bu cazip kullanım aracına olan ilgisinin ise kesinlikle düşmeyeceğini, hatta artarak devam edeceğini söyleyebiliriz

Bu yazı Kredi Kampanyaları kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

En Kolay Hangi Banka Kredi Kartı Veriyor? için 15 cevap

 1. veli der ki:

  Daha önce ziraat bankasına kredi kartı basvurusu yaptım fakat cıkmadı daha kolay nereden kredi kartı alabilirim?

 2. ali der ki:

  Vakıfbankasına kredi kartı basvurusu yaptım fakat onaylanmadı en kolay nereden kredi kartı alabilirim?

 3. sanem der ki:

  Daha önce hiçbir bankayla calısmadım suan kredi kartı almak istiyorum en kolay nereden alabilirim yardımcı olurmusunuz?

 4. seda der ki:

  Garanti bankasına basvurdum fakat kredi kartı cıkmadı nereden daha kolay kredi kartı alabilirim?

 5. sena der ki:

  İşbankasına kredi kartı basvurusu yaptım ama bi haber gelmedı nereden en kolay kredi kartı alabilirim?

 6. Hamit der ki:

  kredi kartı çoğu banka kolaylıkla veriyor fakat çalışıyor olmanız önemli bir ayrıntı.

 7. Harun der ki:

  Kredi kartı başvurunuzda kbb puanınıza göre bir çok banka kolaylık sağlamaktadır.

 8. Hasan der ki:

  Kredi kartı için başvuru yaparken çalışıyor olmanız sizin için avantaj olacaktır.

 9. Hasret der ki:

  Kart başvurularında kbb puanınız oldukça değerli bu şekilde yapacağınız başvurularınız kolaylıkla onaylanacaktır.

 10. Hazar der ki:

  Kredi kartı başvurunuzu yaparken eğer kbb puanınız normal seviyede ise kolaylıkla alabilirsiniz.

 11. Heper der ki:

  Kart başvurularınızda önceki ödemeleriniz dikkatte alınmaktadır bu yüzden geçmisiniz oldukça önemlidir.

 12. Hidayet der ki:

  Bazı bankalar üniversite öğrencilerine kolaylık sağlamaktadır. Bu konuda en kolay ziraat bankası vermektedir.

 13. Hikmet der ki:

  Bankalar arasında bir çok banka kolaylık sağlamaktadır bu yönde çalışmalar gün geçtikçe devam ediyor.

 14. Hıncal der ki:

  Bankalar arasında bir çok banka destek vermektedir. Bu yönde bankalar artık çalışmayanlarada destek olmaktadır.

 15. Hiram der ki:

  Bankalar arasında rekabet olmasından dolayı bir çok banka artık müşterilerine destek olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir