En Kolay Hangi Bankalar Kredi Veriyor ?

Son dönemlerde paranız cepte, krediniz hazır ve anında kredi gibi uygulamalarla birlikte, bankacılık işletmelerinin insanları kolayca çekilebilen kredilerde yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Bankacılık sisteminin sermayesini değerlendirme konusundaki en özel girişimlerinden biri olarak karşımıza çıkan kredi kullanımları gün geçtikçe daha yüksek rakamları gösterirken, toplumun önemli bir kesiminin, bu konuda girişken bir yapıya büründüğünü söyleyebiliriz. Nakit ihtiyacını karşılamak, sıkışıklıkları gidermek ve belli bir ödeme takvimi ile sıkışıklıktan kurtulmak isteyen çok sayıda insanın, kredi ve yöntemleri konusunda daha girişken bir hale geldiğini söylemek mümkündür. Bu konuda sistemlerini daha üst düzeye çıkarıp, kendine tahsilat konusunda güvenini tazeleyen bankacılık işletmeleri, daha kolay kredi verip, tahsilatında da daha uzman ve profesyonelce bir yaklaşım göstermektedirler.

Kredi notu konusu her ne kadar önemli olsa da bu konuda esneklik gösteren pek çok bankanın, kredi verme yolunda daha çok kolaylıkları insanların önüne sağladığını gözlemlemekteyiz. En kolay kredi veren bankalar içerisinde özellikle, Denizbank, Finansbank Yapıkredi ve Garanti Bankası’nı ayrıcalıklı olarak değerlendirmek gerekir. Bu bankalara yapacağınız kredi müracaatı ile birlikte paranızı alacağınız süreç tamamen aynı anda olurken, aynı gün içerisinde nakit ihtiyacını karşılamak, pek çok insan için cazip bir yöntem ortaya koymaktadır. Özellikle TEB, Denizbank ve Finansbank gibi paranız hazır kampanyalarıyla da daha önceden tanımlanmış kredilerin, yapılan müracaat da birlikte tanımlanması ve aktive edilmesi, kredileri kullanım kolaylığı olarak da insanlara önemli avantajlar sağlamaktadır. Aslında bankacılık sektöründe hizmet veren ve finansal anlamda büyümeyi tetikleyen bütün sektör kuruluşlarının, kredi verme konusunda değişik ve birbirinden farklı uygulamaları göze çarpmaktadır. Özellikle sicil kayıtlarının ve kredi notu değerlendirmelerinin önem taşıdığı da bilinirken, bu tür bir sorunu olmayan ve aynı zamanda kredi isteyen insanların, tüm bankaların en ayrıntılı hizmetlerinden rahatlıkla yararlanabilmesi mümkündür.

Kredi faizleri, taksitlerin miktarı, masraflar ve geri ödeme seçeneklerinin tamamı değerlendirmeye alındığı zaman, elbette ki cazip seçeneklere yönelmek, insanların ortak isteğini oluşturacaktır. Burada seçme şansı olan insanların ise daha çok kredi notu konusunda sorun yaşamayan ve bu çizelgelerinde problemi olmayan insanlar olduğunu söyleyebiliriz. Muhakkak ki pek çok insanın zaman içerisinde ekonomik güçlüklerle birlikte, taksitleri ödeme noktasına yaşadıkları sıkıntılar, bu aidatlarını düzenli ödenmemesinde de sorun ortaya çıkarabilmektedir. Bunların ise zaman içerisinde kredi notuna olumsuz yansıması, bu konudaki insanların alternatifini ve seçme şansını daraltmaktadır.

Bazı bankalar ki özellikle Fibabanka bunlar içerisinde ayrıcalıklı bir yere sahip olup, kredi derecelendirme notlarını dahi dikkat etmeden, her isteyene kredi verme konusunda yardımcı olan bir kuruluşu temsil etmektedir. İhtiyacı olan ve nakit ihtiyacını karşılamaktan başka çaresi olmayan çok sayıda insanın, kredi çekmek için değişik yol ve yöntemlere başvurduğu da bilinmektedir. Teminat, hatta evini dahi ipotek ettirip, ihtiyaç kredisi çekmek girişiminde bulunan çok sayıda insanın, aslında bu isteklerinin dahi pek çok banka tarafından geri çevrildiği görülmektedir. Finansbank bu konuda profesyonel bir çalışma yürütüp, banka avukatlarıyla müşteri işbirliği sayesinde, teminatların ipotek altına alınması ve buna dayalı olarak ihtiyaç kredisi verilmesinde etkili bir yol ve yöntemi uygulamaya devam etmektedir.

Özellikle emekli olan insanların maaşlarında taşıma şartıyla birlikte, pek çok bankadan yaklaşık 20 maaş tutarına kadar kredi çekebilmeleri, oldukça cazip sonuçlar ortaya koymuş ve insanların sırf kredi almak adına maaşını aldıkları bankayı değiştirdikleri bu şekilde görülmüştür. Esasında ilk emeklilik PTT bank şubelerinden alınan maaşlarla insanlara bir yol çizerken, burada da değişik alternatif yöntemlerin, kredi kullandırma konusunda başta emeklilere çok özel avantajlar sağladığı görülmektedir. Çalışanların maaş bordroları ve gelir beyanında bulundukları belgelerle birlikte müracaatları da yine kısa zaman içinde karşılık verirken, özellikle devlet bankaları, Ziraat Bankası, Halkbank gibi kurumlardan, kredi konusunda kredi notu gibi değerlendirmelerin büyük önem taşıdığını görmek mümkündür.

Çiftçilere ve ticari yaşamını sürdüren esnaflara ise pek çok bankanın kredi yönünden avantajlı sunumları dikkat çekmektedir. Taşıt ve ev kredilerinde de hem vade uzayıp, hem de rakamın yüksek tutulması dikkat çekici bir unsur olarak karşımıza çıkarken, bu konuda da neredeyse bütün bankaların oldukça yüksek meblağ kredi ödemesinde istekleri olumlu sonuç verdiğini gözlemlemek mümkündür. Aslında bu tür mal ve ürünlerin alımı esnasında, taşıt veya evlerin teminat olarak ortaya konması, bankaların bu konudaki kredi alternatiflerini daha geniş tutmalarına neden olmaktadır.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

En Kolay Hangi Bankalar Kredi Veriyor ? için 10 cevap

 1. Hulki der ki:

  Bir çok banka artık kolaylık sağlamaktadır önemli olan kbb puanınızın yüksek olmasıdır.

 2. Hulusi der ki:

  Öğrencilerede kredi veren bankaların sayısı artmaktadır bu yönde ziraat bankası en çok kolaylığı sağlamaktadır.

 3. Janbek der ki:

  Bankalar arasındaki rekabetten dolayı kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz böylelikle kredi ihtiyacınızı karşılıyabilirsiniz.

 4. Jarin der ki:

  Bankaların genel sistemi olan kbb sisteminde puanınız yüksekse eğer kolaylıkla kredi çekebilirsiniz.

 5. Jehat der ki:

  Kredi kullanırken çalışıyorsanız eğer belgelerinizi tam götürdüğünüzde bankalar kolaylık sağlayacaktır.

 6. Jenin der ki:

  Bankaların genel prosüdürü olan kbb sisteminde puanınız düşükse eğer bankalardan kredi çekmeniz biraz imkansızdır.

 7. Jefi der ki:

  Bankalardan kredi çekerken tam ihtiyacınız kadar başvuru yapmanız oldukça önemlidir.

 8. Jerfi der ki:

  Bankadan kredi çekerken çalışıyorsanız eğer bankalardan başvuru yaptığınızda gerekli tüm belgeleri yanınızda götürmenizde fayda vardır.

 9. Jeyan der ki:

  Kredi puanınız düşükse ve bu yüzden kredi kullanamıyorsanız bankanın neden kredi vermediğini arayıp öğrenebilirsiniz.

 10. Jiyan der ki:

  Bankalardan kredi kullanırken eğer kbb’niz düşükse eğer bazı bankalar destek olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir