En Yüksek Findeks Kredi Notu Kaçtır?

Kredi notu sorgulaması sonucunda kredi notu ortalamasını öğrenen kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de sahip oldukları kedi skorunun ortalaması ve en yüksek not puanının kaç olduğudur. Peki, en yüksek kredi notu kaçtır. Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan Findeks kredi notu sitesinde belirlenen en yüksek puan 1.800 puandır.

Yani şu anda geçerli olan uygulamaya göre en yüksek kredi notu 1.800 puan ile sınırlandırılmaktadır. Burada önemli olan kişinin kredi notu ortalamasını mümkün olan en yüksek seviyede tutması ve aylık belgelenebilir geliri ile orantılı bir kredi tutarı için kredi başvuru formu doldurmasıdır. Aksi durumlarda ne yazık ki  kredi notu yüksek olmasına rağmen kredi red kararı verilebilir.

Burada önemli olan kişinin kredi onayı alabilmesi için farklı etkenleri göz önünde bulundurarak sağlıklı bir karar verebilmesidir. Bankanın kredi onayı verebilmesi için kişinin aylık gelirinin kullanmak istediği kredi tutarının aylık ödemesinin iki katı olması gerekir. Yani kişinin kullanmak istediği kredi tutarının aylık ödemesi 500 lira olacaksa kişinin aylık sabit giderleri düşüldükten sonra elinde kalan net gelir tutarının en az bin lira olması gerekir. Aksi halde kredi onayı alamaz ve kredi başvurusu reddedilir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

En Yüksek Findeks Kredi Notu Kaçtır? için 2 cevap

  1. ahmet der ki:

    Kredi notu sorgulamada en pratik yollardan birisi olan Findeks aracılığı ile notunuzu öğrenebilir ve böylece puan ortalamanızı görebilirisiniz.

  2. hakan der ki:

    Kredi puanlarında en yüksek not 1800’dür. Bu puana ulaşmak son derece dikkat gerektirir. Çünkü kredilerin ve kredi kartlarının düzgün yatırılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir