Ev Hanımıyım, Kredi Kullanabilir Miyim?

Dünyanın tatilsiz ve sürekli mesai yapılması gereken tek işi olan ev hanımlığı ne yazık ki bankalar tarafından geçerli bir meslek olarak kabul edilmemektedir. Bunun nedeni ev hanımlarının düzenli bir gelire sahip bulunmamalarıdır. Bu nedenle ev hanımlarına kredi sadece belirli kriterlerin karşılanması durumunda verilmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar daha ziyade mikro kredi ve Avrupa Birliği kredi paketlerini kullandıran bankalardır.

Ancak ev hanımlarına hibe kredi olarak bilinen kampanya kapsamında kullandırılacak olan toplam kredi tutarının düşük, başvuruda bulunan kişi sayısının ise yüksek olması kredi kullanma imkanını son derece düşürür. Yine bu kredilerden yararlanmak isteyen kişilerin farklı pek çok kritere sahip olması en önemlisi de girişimcilik sertifikası almaları gerekir.

Ev hanımıyım, kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin yine bankada yüksek oranda nakit birikimi bulunması ya da son derece sağlam bir kefil sunması halinde de kredi kullanması çok düşük miktarlar için geçerli olmaktadır. İpotekli ihtiyaç kredisi için de aynı durum söz konusu olup sadece ipotek göstererek ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurulması da bu koşullara bankaların fikrini değiştirmesini sağlayamamaktadır.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir