Ev Hanımları Banka Kredisini Nasıl Alabilir?

Değerli okuyucular, ev hanımları bazı kritiklere uyduğu taktirde dilediği bankadan kredi alma hakkına sahiptir. Kredi türleri arasında sadece ihtiyaç kredisini kullanabilen ev hanımlarının diğer kredi türlerini kullanabilmesi için bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Ev hanımlarının çok büyük bir kısmı çalışmamakta ve gelir bildiriminde bulunamamaktadır. Bu nedenle ev hanımları gündelik ihtiyaçlarını karşılamak için sadece ev kredisi alabilir.

Ev hanımlarının kredi alabilmesi için kredi notu herhangi bir öneme sahip değildir. Ev hanımlarının herhangi bir geliri olmadığı için bankalar bu kişilerden kredi notu talebinde bulunmaz. Gelir belgesi göstermeden günümüzde kredi almak son derece zordur.Fakat ev hanımlarının bu kadar kolay kredi almasının altında yatan neden devlet desteğinin olmasıdır. Devlet bankalarından bu şekilde kolay kredi almanın yolu özel veya kamu sektöründe çalışan bir bireyin kefil olarak gösterilmesi sonucunda gerçekleşir. Kefilsiz ve belgesiz hemen hemen hiçbir banka kredi vermemektedir.

Kredi türleri arasında devlet desteğinde yer alan kredilerde de tüm belgeler talep edilmektedir. Kredi talebinde bulunan ev hanımlarının herhangi bir devlet bankasından mevduat hesabı alması gerekmektedir. Devlet destekli krediye başvururken mevduat hesabı üzerinden işlem yapılacağı gibi gelecek olan para da mevduat hesabına aktarılacaktır. Mevduat hesabı açmak oldukça basittir ve insanların zaman kaybetmesine neden olmaz. Kredinin onaylanması ile birlikte çekilen kredi miktarına gre devletin sağladığı vade imkanı 5 yıl ile sınırlıdır.

Normal şartlarda bireyler ihtiyaç kredisini 36 ay vade ile alırken, bu durum ev hanımları için 60 aydır. Alınan kredinin düzenli bir şekilde ödenmesi em çok dikkat edilmesi gereken husustur. Hiçbir geliri olmayan bu kişiler borcunu ödeyemediği taktirde yasal takip sürecine girer. Yasal takip sürecine giren bireylerden borcun tamamını kapatması istenmektedir. Bu durum çok ciddi sorunlara yol açabilir. Bundan ötürü kredi ödemelerinde gecikme yaşanmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Değerli okuyucular yukarıdaki yazıda ev hanımlarının en kolay şekilde nasıl kredi alabileceğini sizler için aktardık. Umarım vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda ne kısa sürede bankalardan kredi alabilirsiniz.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Ev Hanımları Banka Kredisini Nasıl Alabilir? için 7 cevap

 1. Mahmut der ki:

  Ev hanımları gelirleri olduktan sonra çoğu banka bu konuda artık yardımcı olmaktadır ve sorunsuz kredi vermektelerdir.

 2. Elif der ki:

  Ev hanımları artık kolaylıkla kredi kullanabiliyor bildiğim kadarıyla 1 kefil ile hiç sorgusuz çekebiliyorsunuz.

 3. Esra der ki:

  Kredi kullanımlarında 5 yıl sınırlı olması aslında kötü daha uzun vadeli kredi kullanmtada bu konuda bazen yardımcı olmaktadır.

 4. Zehra der ki:

  Kredi kullanacağınız bankaların istekleri doğrultusunda kredi başvurunuzu gerçekleştiriniz.

 5. Zeliha der ki:

  Ev kira geliriniz gibi belgeleriniz varsa kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

 6. Salih der ki:

  Bankalar artık ev hanımlara daha kolaylık sağlamaktadır. Bunun hakkında mevcut bankanızla görüşmeniz gerekiyor.

 7. Ekrem der ki:

  Bankalara ihtiyacınız kadar başvurduktan sonra kbb puanınızda sorun yoksa eğer kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir