Ev Hanımlarına Kolay Kredi Veren Bankalar 2016

Ne yazık ki bankaların kredi onayı verme sürecinde en isteksiz davrandıkları grup içerisinde yer alan ev hanımları kredi kullanmak için son derece zorlanmaktadır. Bunun en önemli nedeni ihtiyaç kredisi kullanma şartları arasında yer alan aylık düzenli bir gelire sahip olma kriteridir.

Ev hanımlarının belgelenebilir aylık gelirleri bulunmadığı için bankalar tarafından kredi başvuruları otomatik olarak reddedilir. Ancak bazı kriterlere sahip olan ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmakta olup bu kriterlerden ilki ve en önemli yüksek kredi notu ortalamasıdır. Ancak tek başına kredi notu ortalaması hiçbir zaman yeterli değildir. Bu notun kira kontratı ve faiz geliri gibi belgelenebilir gelir tutarı ile desteklenmesi gerekir.

Yani kredi kullanmak istiyorum diyen ev hanımının bankada parası bulunuyor ise ve bu para üzerinden faiz geliri elde ediyorsa ya da kira kontratı gibi aylık belgelenebilir bir geliri bulunuyorsa bu durumda kredi kullanması mümkündür. Buna ek olarak altın teminatlı kredi paketlerinde de bankalar ev hanımlarının kredi taleplerini sağlam bir kefil göstermeleri durumunda kabul edebilmektedir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir