Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2016 Listesi

Ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmakla beraber ancak kredi onayı belirli şartlara bağlı olarak verilmektedir. Bunlardan ilki ev hanımının mutlaka bir gelir belgesi ibraz etmesidir. Yani çalışmayan ev hanımı ne yazık ki ek bir gelir belgesi ibraz edemezlerse kredi kullanmaları mümkün değildir.

Ancak ev hanımı olmasına rağmen ek iş imkanları ile para kazanan ve bunu belgeleyebilen ev hanımları kredi kullanma imkanına sahiptir. Yine ev hanımının kendine ait kirada bir taşınmazı bulunuyor ise kira kontratı gibi ek gelir belgeleri sunması da kredi kullanmasını sağlayabilmektedir. Bunların haricinde kalan durumlarda ev hanımının kredi kullanmak istediği bankada birikiminin bulunması ya da o bankada yüksek tutarlı birikime sahip hatırı sayılır bir kefil bulması durumunda da kredi kullanılabilir.

Bunun dışında ev hanımlarına kredi veren bankalar 2016 yılında da ne yazık ki kredi red nedenleri sunarak başvuruyu onaylamamayı tercih etmektedir. Kredi onayı almak isteyen ve kredi kullanmak istiyorum diyen ev hanımlarının bu şartları karşılamaları zorunludur. Bunun dışında Avrupa Birliği hibe kredileri ile ev hanımlarına kredi desteği sağlanmakta olup ancak buradaki kredi desteği mutlaka üretim amaçlı kullandırılmaktadır. Yani ev hanımının kullandığı bu kredi ile girişimci bir davranışta bulunması şartı bulunur.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir