Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2016

Ev hanımlarına kredi kullandırımı konusunda bankaların izledikleri ortak bir yol bulunmaktadır. Diğer tüm kredi başvurularında olduğu gibi ev hanımlarının da doldurduğu kredi başvuru formları incelenirken formu dolduran kişinin aylık belgelenebilir geliri olması şartı aranır.

Eğer kredi kullanmak istiyorum diyen ev hanımı kira geliri ya da faiz geliri gibi düzenli bir gelir belgeleyebilirse bu durumda kredi onayı alarak hemen kredisini kullanabilir. Zaten ev hanımlarına kredi veren bankalar incelendiğinde de genelde sadece gelir beyan edebilen ev hanımlarına kredi verildiği çok net bir şekilde görülmektedir Aslında bu bankaların kredi geri dönüşlerini garanti altına alabilmek adına izledikleri bir yöntemdir.

Pek çok bankanın en büyük gelir kaynağı ihtiyaç kredisi ve konut kredisi gibi kullandırdığı kredilerden tahsil ettikleri faizler olup bankanın amacı geri ödemesinde sorun yaşamayacak kişilere kredi vererek garanti gelir elde edebilmektir Bu amaçla ev hanımlarının kredi kullanması ne yazık ki çok zordur. Ev hanımıyım kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin de mutlaka gelir belgesi kullanması ya da çok sağlam kefil bularak ipotekli kredi paketlerine başvuruda bulunmaları gerekir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir