Ev Sahibi Olmak İçin Konut Kredisi Kampanyaları

Ev sahibi olmak istiyorum diyen kişilerin en büyük yardımcılarından biri olan konut kredisi kampanyaları tüm hızı ile devam ediyor. Hala pek çok kişi ev almak mı kira mı daha karlı sorularını yönetirken yükselen konut kredisi faiz oranları ise kredi kullanarak ev sahibi olmak konusunda oluşan ikilemin daha da büyümesine neden oluyor.

Aslında kirada oturan kişiler için hala konut kredisi ile ve almak çok daha cazip bir seçenek olarak öne çıkıyor. Çünkü her ay ödeyeceğiniz kira bedeli yerine bankanın faizini ödemek daha mantıklı görülüyor. Burada önemli olan kişinin her ay ödeyebileceği tutarda bir kredi kullanarak gerekli peşinata sahip olan bir konutu belirleyebilmesi.

Çünkü aylık taksitleri ödeyebildikten sonra kesinlikle kira ödemek yerine konut kredisi ödemek daha mantıklı bir davranış olarak görünüyor. Yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanılsa dahi zamanla konut kredisi faiz oranları düştü haberlerinin ardından yeniden yapılandırma başvurusunda bulunarak bu faiz oranlarını düşürme imkanınız bulunduğu için kredi faiz oranlarından ziyade kişinin aradığı kriterlere uygun olan konutu bulması daha büyük bir önem taşıyor.

Bu yazı Konut Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir