Evlilik Kredisi Şartları

Evlenmek üzere olan çiftlerin yaşadıkları en büyük zorluklardan biride hem düğün masrafları hem de yeni bir ev kurmak için gerekli olan tutarın son derece büyük olmasıdır. Pek çok çift bu dönemi en kolay şekilde atlatabilmek adına evlilik kredisi kullanmayı tercih etmektedir. Evlilik kredisi kullanmak isteyen çiftlerde aranılan şartlar ise kullanılmak istenen krediye göre belirlenmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 

Faizsiz kredi vermesi nedeni ile evli çiftlere büyük kolaylık sağlayan devlet destekli evlilik kredisi paketi başvuru şartları diğer kredilere oranla daha ağırdır. Özellikle de uygulanan yaş sınırı pek çok çiftin bu kredi paketinden yararlanamamasına neden olurken buna ek olarak kredinin sadece maddi durumu iyi olmayan çiftlere kullandırılması da çiftlerin zorluk yaşamasına neden olmaktadır.

Bankaların Evlilik Kredileri 

Bankadan evlilik kredisi kullanmak isteyen çiftlerde aranılan evlilik kredisi şartları ise daha hafiftir. Bu çiftlerin kredi notu ortalamalarının tutması ve aylık gelirlerinin krediyi ödemeye yetmesi aranılan ilk şartlar arasında bulunmaktadır. Bankalar genelde kredi notu ortalaması tutan çiftlerin kredi başvurularını kabul ederken önemli olan kişinin bankaya kullandığı krediyi ödeyeceğini hem belgelenebilir geliri hem de not ortalaması ile kanıtlamasıdır.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir