Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlenmek isteyen ancak kız isteme töreni ile başlayan ve her aşamasında daha da ağırlaşan gelenek  görenekler arasında sıkışan çiftlerin yardımına evlilik kredisi veren bankalar yetişmektedir. Son dönemde pek çok banka ihtiyaç kredisi paketleri ile kıyaslandığında çok daha uygun kredi faiz oranları sunarken özellikle de devlet destekli evlilik kredisi yoğun ilgi görmektedir.

10 bin lira evlilik kredisi kullandıran devlet bu krediyi ilk yıl geri ödemesiz kredi olarak kullandırmakta ardından bir yılın dolması ile beraber faizsiz kredi olarak sadece kullandığınız ana parayı ödemenize izin vermektedir. Ancak devlet destekli faizsiz evlilik kredisi kullanmak isteyen kişilerin belirli kriterleri taşımaları gerekir.

Örneğin çift için belirli bir yaş sınırı uygulanmakta yine erkek ve kadın için de düğünü kendilerinin yapabilecekleri kadar büyük bir yatırama sahip olunmadığının kanıtlanması gerekmektedir. Ancak evlilik kredisi veren bankalar için sadece krediyi ödeyebileceğiniz bir aylık gelire sahip olmanız ve kredi notu ortalaması açısından da uygun bir seviyede bulunmanız yeterli olacaktır.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kampanyaları, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir