Faizsiz Emekli Kredisi Veren Bankalar

Emeklilere kredi kullandıran pek çok banka bulunmakla beraber bu bankalar tarafından dönemsel olarak düzenlenen kampanyalar kapsamında faizsiz emekli kredisi de verilmektedir. Pek çok emekli maaşı kampanyası da düzenleyen Ziraat Bankası emekli kredisi paketinde de yine çeşitli fırsatlar sunulmaktadır. 3 ayda bir ödemeli ihtiyaç kredisi ve faizsiz kredi paketleri bunlar arasında en çok tercih edilenlerin başında yer almaktadır.

Ancak diğer bankalar tarafından da sunulan faizsiz emeklilik kredisi paketleri incelendiğinde burada bankaların oyunları ortaya çıkmaktadır. Çünkü faizsiz emekli kredisi veren bankalar ile normal kredi kampanyaları karşılaştırıldığında toplam geri ödenen paranın aynı olduğu görülür. Yani banka ismi ne olursa olsun her türlü sizden aynı tutarı tahsil eder. Yani faizsiz kredi de olsa masrafsız ihtiyaç kredisi de olsa banka bir şekilde başka isimler altında bu tutarı müşterisinden tahsil eder.

Örnek vermek gerekirse emekliye faizsiz en kolay kredi veren bankalar bile bu kredi paketlerinde yüksek tutarlı masraf tahsilatı yapılmakta olup aslında kredi faiz tutarı peşin olarak tahsil edilmiş olur. Yine masrafsız ihtiyaç kredisi paketlerinde de yüksek faiz oranı uygulanmakta olup masraf tutarı kredi vadesine yayılmış olur. Yani bankalar o ya da bu isimle mutlaka bu tutarları emekli maaş kredisi de olsa müşterilerinden tahsil etmiş olur.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir