Faizsiz Konut Kredisi 2016 Kampanyaları

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak yeterli peşinata sahip olmayan pek çok kişi tek çare olarak öne çıkarken aynı zamanda konut projeleri de bu alanda çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Ancak konut kredisi faiz oranları nedeni ile ne yazık ki pek çok kişi kullandığı tutarın yarısı kadar fazladan para ödemek zorunda kalırken aynı zamanda faizin haram olması da konut kredisi kullanmak isteyen kişileri karar verme aşamasında zorlamaktadır.

Bu nedenle pek çok faizsiz konut kredisi kullanmak için araştırmalar yaparken bu hizmeti ise sadece katılım bankaları sunmaktadır. Ancak katılım bankaları da adına faiz demedikleri ancak faizden hiçbir farkı olmayan katılım payı talep etmektedir. Dini açıdan konut kredisi ile konut finansmanı arasında hiçbir fark yoktur çünkü siz daha krediyi kullandığınız anda ödeyeceğiniz tutar bellidir. Yani paranın üzerine faiz işletilir.

Gerçekten faizsiz konut kredisi kullanmak isteyen kişilere bu imkan sadece konut projeleri tarafından sunulmaktadır. Büyük konut projeleri kendi finans desteklerini vermekte olup bu destek sayesinde isteyen kişilere kısa süreli kredilendirme hizmetinde bulunmakta ve faizsiz konut kredisi kullanma imkanı sunmaktadır. Bu sayede projede bulunan konutların satışları hızlandırılırken konut almak isteyen kişilere de faizsiz kredi desteği sağlanmış olur.

Bu yazı Konut Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir