Faizsiz Kredi Nasıl Kullanılır?

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin en çok tercih ettikleri kredi paketlerinden biride faizsiz kredi paketleridir. Bunun önemli nedenlerinden iki tanesi faizin dini açıdan haram olması ikincisi ise faiz giderlerinin yüksek maliyetlere neden olmasıdır. Dini açıdan faizsiz kredi kullanımı ne yazık ki son derece zordur. Adı ister katılım payı isterse de faizsiz kredi olsun mutlaka kullandırılan krediler için belirli bir oranda para alınmaktadır.

Bankalar en fazla kullandırdıkları kredilerden tahsil edecekleri faiz gelirlerinden kar elde etmekte olup bu nedenle faizsiz kredi kullandırımına kesinlikle karşı çıkmaktadır. Ancak dileyen kişiler için faizsiz kredi kampanyaları düzenlenmekte olup burada bankalar yüksek kredi dosya masrafları tahsil edilerek aslında taksitle tahsil edecekleri faiz gelirlerini peşin olarak dosya masrafı adı altında tahsilatta bulunmaktadır.

Faizsiz kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin bu kredi kampanyaları ve duyurularını takip etmeleri ya da katılım bankaları üzerinden kredi kullanmaları gerekmektedir. Bu kredi kampanyalarından yararlanan kişilerden yüksek kredi dosya masrafları tahsil edildiği için ele geçen nakit para tutarı düşmektedir. Bu nedenle kredi başvuru formu dolduran kişilerin bunu göz önünde bulundurarak kredi başvuru limitlerini ayarlamaları gerekir. Aksi durumda kullandığınız kredi tutarı kullanım amacınızı karşılamak konusunda zorlayacak ve yetersiz kalacaktır.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir