Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Gerek dini kurallar nedeni ile gerekse de daha avantajlı koşullarda kredi kullanmak isteyen kişiler genelde faizsiz kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanmayı tercih etmektedir. Ancak bilinmelidir ki hiçbir banka gerçek anlamda faizsiz kredi vermez.

Yani banka reklam kampanyaları düzenleyerek faizsiz kredi verdiğini duyursa da burada bankaların oynadıkları çeşitli oyunların bulunduğu unutulmamalıdır. Çünkü bankaların tümü faiz gelirleri sayesinde rekor kar oranları açıklamakta olup hiçbir banka bu bol kazançlı gelir kapısından vazgeçmeyi göze almaz. Yani faizsiz kredi veren bankalar bulunmakla beraber bu bankaların tümü faiz yerine başka kalemlerde tahsilat yapar.

Yani banka faizsiz kredi verdiğini iddia eder ama henüz kredi onayı verilmesinin başında sizden yüksek oranda peşin komisyon kesintisinde bulunur. Yani kredi faizi kadar olacak olan tutarı sizden kredinin hemen başında peşin olarak tahsil eder. Peşin komisyon gibi farklı isimlerle kesilen bu paranın ardından kalan kredi borcu taksitlendirilir ve 36 aya kadar ödeme seçenekleri sunulur.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kampanyaları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir