Findeks Kredi Notu 1100 Olursa Kredi Çekebilir Miyim?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Bu not ortalaması kullanılmak istenen kredi türüne ve kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin kredi notu 1100 olan bir kişi 5 bin lira ihtiyaç kredisi için çok kolay kredi onayı alırken 100 bin lira konut kredisi çekmesi kesinlikle mümkün değildir.

Bu nedenle yapılacak olan kredi başvurusundan önce kredi reddi yaşamamak adına kredi notu sorgulaması yapılarak hem kredi notu ortalaması öğrenilmeli hem de bu ortalamaya göre başvuruda bulunulmaya çalışılmalıdır. Findeks kredi notu ortalamaları kredi onayı alınıp alınamayacağı konusunda oldukça ciddi bir belirleyen olup aynı zamanda kişinin aylık belgelenebilir gelir tutarı ile kredi başvurusunun desteklenmesi gerekir.

Yani kredi notu 1500 olan bir kişi bile aylık maaşı yetersiz kalırsa kredi reddi yaşayabilir. Örnek vererek açıklamak gerekirse aylık maaşı 1.500 lira olan bir kişi en fazla aylık ödemesi 750 liraya kadar olan krediler için kredi onayı alma hakkına sahiptir. Kredi ödemesi maaşın yarısını aşan kişilerin kredi başvuruları kredi notları ne kadar yüksek olursa olsun kesinlikle kabul edilmeyerek reddedilecektir.

Kredi notu 1100 olan kişilerin not ortalamaları orta riskli kredi notu grubunda yer almakta olup bu kişilerin kredi onayı alabilmeleri için mümkün olduğunca düşük tutarlı krediler için başvuruda bulunmaları ya da altın teminatlı, ipotekli ihtiyaç kredisi gibi paketleri tercih etmeleri önerilmektedir. Buna ek olarak daha yüksekli krediler için de kredi notu yükseltme teknikleri uygulayarak not ortalamaların yükselttikten sonra başvuruda bulunmaları sonuç almalarını sağlayacaktır…

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Findeks Kredi Notu 1100 Olursa Kredi Çekebilir Miyim? için 5 cevap

 1. Ramiz der ki:

  Findeks kredi notunuz 1100 üzerinde ise kolaylıkla her bankadan kredi kullanabilirsiniz.

 2. Samih der ki:

  Bankalar arasında genel kurallar çerçevesinde 1100 kredi puanı kredi çekmeniz için yeterli olucaktır.

 3. Samim der ki:

  Merkez bankasının yeni sistemi olan kbb puanlamasında 1100 Kredi notunuz var ise her türlü ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

 4. Sanber der ki:

  Kredi sisteminde kbb puanınız çok düşükse eğer ilk önce yapmanız gereken puanınızı yükseltmekte fayda vardır.

 5. Sancar der ki:

  Kredi notunuz 1100 üzerinde ise kolaylıkla her bankadan kredi çekmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir