Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Kredi notu sorgulama işlemini yalnızca Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgilerinizi kullanarak findeks adresinden kolaylıkla sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz. Kredi notunu sorgulamak için findeks  adresine girip karşınıza çıkan sayfanın sağ orta üst köşesinde bulunan sorgulama butonuna tıklamanız yeterli.

Findeks kredi notu sorgulama işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. Bilgisayar tarayıcınızın sağ üst kısmında bulunan popup engelleme butonunun devre dışı bırakılması gerekmektedir. Bu sayede sorgulamanıza engel olan popupu ortadan kaldırarak sorgulama işlemine devam edebilirsiniz. T.C kimlik bilgilerinizi direk girdikten sonra sorgulama tuşuna basarak kimlik bilgileri sayfası karşınıza gelecektir.

Burada bulunan sayfada kimlik bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra kredi notunuza rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise, kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek olacaktır. Kimlik bilgilerinizi yanlış girdiğiniz takdirde formu tekrar doldurmanız gerekecektir. Sorgulama sırasında zaman kaybetmek istemiyorsanız kimlik bilgilerini eksiksiz ve doğru girmelisiniz. Kimlik bilgilerinizi dikkatli bir şekilde girdikten sonra cep telefonunuza gelecek olan tek kullanımlık sistem ile kredi notunuza otomatik olarak ulaşabilirsiniz.

Konu ile ilgili herhangi bir sorun çıkması pek muhtemel değil, fakat sorun yaşamanız durumunda findeks ile irtibata geçebilirsiniz. Findeks kredi notunuzu yalnıza internet bankacılığından değil şubeye giderek de öğrenebilirsiniz. Değerli okuyucularım bankaya gitmek için yeterli zamanınız yoksa ve derhal kredi notunuzu öğrenmeniz gerekiyorsa, tek yapmanız gereken internet bankacılığı üzerinde sorgulamaktır. Kredi notunu öğrenirken işlem sırasında 5 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Kredi notunu şubede öğrenmek isteyen müşteriler, dilekçe doldurmak zorundadır.

Kısa bir süre içerisinde işlemin sonucu banka yetkilileri tarafından size iletilir. Yukarıda belirttiğimiz işlemlerden dilediğinizi uygulayarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notunuzu bilmenizde yarar var. Aksi takdirde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemini yaparken sadece kimlik bilgilerinizin olması yeterli olacaktır. Umarım yukarıda verdiğimiz bilgiler yararlı olur ve kredi sorgulama işlemini eksiksiz ve en kısa süre içerisinde yapma fırsatı yakalamış olursunuz. Kredi notum ne zaman güncellenir 

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ? için 7 cevap

 1. Sebahat der ki:

  Findeks notunuzu web sitesine kayıt olarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 2. Sena der ki:

  Findeksse mesaj atarakta puan bilginizi kolaylıkla öğrenmeniz mümkündür. Böylelikle bankalara yapacağınız başvurularda sorun yaşamazsınız.

 3. Nebi der ki:

  Findeks sitesine kayıt olarak ilk seferde ücretsiz bir şekilde sorgulamasını yapabilirsiniz.

 4. Necat der ki:

  Bankaların ortak sistemi olan kredi notunu öğrenebilmeniz için siteye kayıt olmanız yeterli olucaktır.

 5. Necdet der ki:

  Findeks sitesine kayıt olduktan sonra kolaylıkla puanınızı sorgulayabilirsiniz.

 6. Necip der ki:

  Bankanın puanınızı öğrendiğinizde eğer düşükse kolaylıkla yükseltmek için otomatik ödeme sistemiyle puanınızı artırabilirsiniz.

 7. Necmeddin der ki:

  Banka puanınızı öğrenebilmek için findeks ilk seferde ücretsiz olarak imkan sunarken daha sonraki sorgulamalarınızda 5tl ücretlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir