Findeks Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin ilk değerlendirmeye alındıkları kriter olan kredi notu ortalaması Findeks kredi notu güncelleme sistemi üzerinden düzenli aralıklarla güncellenmektedir. Bunun nedeni kredi notu hesaplaması için kullanılan verilerin değişken olması ve belirli periyotlar dahilinde yeniden belirlenmesinin zorunlu olmasıdır. Peki, findeks kredi notu ne zaman güncellenir?

Findeks kredi notu güncelleme işlemi sistem ilk kurulduğunda 3 aylık periyotlar dahilinde yapılmaktaydı. Ancak sistemin sürekli olarak yenilenmesi ve iyileştirilmesi sayesinde kredi notu güncellemesi önce aylık olarak yapılmaya ardından da bu süre 15 güne kadar düşürülmeyi başarıldı. Findeks kredi notu güncellemesi ile ilgili olarak Findeks internet sitesi üzerinden verilen bilgilerde bu sürenin günümüzde 7 güne kadar düşürüldüğü ve günlük güncelleme yapılması için gerekli çalışmaların yapıldığı belirtilmektedir.

Bu sayede kredi borcunu ya da kredi kartı borcunu kapatan kişilerin kredi borçlanma riskleri azaldığı için kredi notu ortalamaları da çok daha kısa sürede otomatik olarak yükselecektir. Sistem kredi notunu yükseltmek için girişimlerde bulunan kişilerin işine yararken anlık yansımalar yaşanacağı için kredi notunu düşüren sebepler gösteren kişiler için anlık kredi notu düşüşleri oluşturacağı için de olumsuzlukların yaşanmasına neden olacaktır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir