Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi onayı almak isteyen kişilerde aranılan kriterlerden biride kullanmak istedikleri kredi tutarını karşılayan bir kredi notu ortalamasına sahip olmalarıdır. Bu nedenle kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapılarak kişinin kredi notunu öğrenmesi gerekir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Findeks internet sitesi üzerinden kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür. Bunun için ilk olarak Findeks üyeliği başvurusunda bulunmanız gerekir. Findeks internet sitesini ziyaret ederek kimlik bilgilerini girip ücretsiz bir şekilde üyelik işlemlerinizi tamamlamanız durumunda yapacağınız ilk kredi notu sorgulaması ücretsiz olarak yapılacaktır. Bunun dışında kullanabileceğiniz ücretsiz kredi notu öğrenme yöntemi bulunmamaktadır.

SMS Kredi Notu Sorgulaması

Kolay bir şekilde kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri bir diğer yöntem ise SMS ile kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmaktır. Bunun için Turkcelle ve Avea telefon hattı olan kişilerin kimlik numaralarını mesaj bölümüne yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra dört haneli doğum yıllarını da ekleyerek oluşturdukları kısa mesajı 1122 numarasına göndermeleri yeterli olacaktır.

Kredi notu öğrenme SMS servisinden yararlanan kişilerin kredi notu ortalamaları birkaç dakika içinde aynı cep telefonuna kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Bu işlem karşılığında ise kredi notu öğrenme ücreti olarak 9 lira hattınızdan tahsil edilir.

Bankalardan kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin ise internet şubesi kullanıcısı olması gerekir. Öğrenilen kredi notu ortalaması düşük ise kişinin kredi başvurusunda bulunmadan önce mutlaka kredi notunu yükseltme teknikleri uygulayarak not ortalamalarını yükseltmeleri gerekir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir