Findeks Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sisteminin kurucusu olan Findeks not ortalamasını öğrenmek isteyen müşterilerine farklı pek çok seçenek sunmaktadır. Bunlardan ilki Findeks internet sitesi üzerinden sorgulama yapmaktır. Üstelik bu yöntem sayesinde ilk kez kredi notunu öğrenecek olan kişilere ücretsiz kredi notu sorgulaması yapmalarına da izin verilmektedir.

Findeks Üyelik 

Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin Findeks üyelik girişi yapmaları yeterlidir. Bunun için bankalara kayıtlı olan bir cep telefonu numarasına sahip olmanız gerekir. Findeks internet sitesi üzerinden üye ol linkini tıklayarak açılan pencerede sizden istenen kişisel bilgileri girerek onay vermeniz durumunda bu cep telefonuna bir doğrulama kodu gelecek ve kodu girerek ücretsiz Findeks üyeliği işleminiz tamamlanacaktır.

Kredi Notu Öğrenme SMS 

SMS ile kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin mutlaka Turkcell ya da Vodafone hattına sahip bir cep telefonu kullanmaları gerekmektedir. Bu cep telefonlarının SMS bölümünden kredi sorgulaması yapmak isteyen kişinin kimlik numarası girildikten sonra bir boşluk bırakarak doğum yılı 4 haneli olarak yazılıp oluşturulan kısa mesajın 112 numarasına gönderilmesi sonucunda kredi notu ortalaması yine SMS olarak aynı numaraya gönderilmektedir.

İnternetten Kredi Notu Sorgulama 

Online kredi notu öğrenme hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin bankaların internet şubesi hizmetlerini kullanmaları gerekmektedir. Online kredi notu sorgulama için öncelikle internet şubesine giriş yapılması, ardından krediler kategorisinden Findeks risk raporu linkinin tıklanarak açılan pencerede onay verilmesi yeterlidir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir