Findeks Kredi Notu Sorgulama

Günümüzde bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin yanı sıra araba kiralamak ya da taksitle beyaz eşya satın almak isteyen kişilerin dahi kredi notu ortalamaları dikkate alınarak başvuruları değerlendirilmektedir.

Kredi Notu Ortalaması 

Kişinin aylık geliri, kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları gibi farklı pek çok kritere bağlı olarak belirlenen kredi notu hesaplama yapılan kişinin bilgilerine göre özel olarak belirlenen mali karnesidir. Buna göre kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olması istenmektedir.

Düşük Kredi Notu Ortalaması

Kredi notunun düşük olması hesaplama yapılan kişinin çok riskli kredi notu ortalaması ya da az riskli kredi notu ortalaması olması durumuna verilmektedir. Ne yazık ki çok riskli kredi notu grubu içinde yer alan kişilerin kredi kullanmaları çok zor olarak kabul edilirken en yüksek kredi notu ortalaması olan 1900 kredi notu olan kişilerin de kredi kullanamaması gibi ekstrem sorunlar da yaşanabilmektedir.

Kredi onayı almak isteyen kişilerin mutlaka kredi başvuru formu doldurmadan öne kredi notu sorgulaması yapması ve bu not ortalamasına göre daha gerçekçi olacak şekilde kredi başvurusunda bulunmaları gerekir. Yine aylık gelir ortalaması da ne kadar kredi kullanabilirim sorusunu yanıtlayan önemli faktörler arasında bulunmakta olup burada kredi notu ortalaması ve belgelenebilir aylık gelir tutarı oranına göre kredi başvurusunda bulunmak çok önemildir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir