Findeks Rengi Kırmızı Olana Kredi Çıkar Mı?

Sahip olunan kredi notu ortalaması seviyesine bağlı olarak değişen Findeks renkleri bulunmaktadır. Bulunulan renk kategorisine göre ise kişinin kredi kullanıp kullanamayacağı belirlenebilmektedir. Riskli kredi notu gruplarından biride Findeks kırmızı kredi notu grubudur. Peki, Findeks rengi kırmızı ne demek?

Findeks Rengi Kırmızı 

Kredi notu ortalaması sıfır ile 699 arasında bulunan kişiler yüksek riskli kredi grubu olarak ta anılan Findeks kırmızı kredi notu ortalamasına sahip olan kişiler grubunda yer alır. Bu kişiler genelde bankalara olan borçlarını geciktirerek ödeyen ya da kredi ödemeleri nedeni ile bankalar ile çok sık sorunlar yaşayan kişilerden oluşur. Yine daha önce hiç kredi kullanmayan yani ilk kez kredi kullanmak isteyen kişilerde kredi notu sıfır olduğu için bu grup içerisinde yer almaktadır.

Kredi Notu Kırmızı Olanlar Kredi Kullanabilir Mi?

Bu noktada bankanın karar vermesini etkileyen önemli faktörler bulunmaktadır. Yani kişi kredi notunun düşmesine neden olan etkeni ortadan kaldırarak bankaya olan borcunu tamamen kapattıysa, uzun süredir sigortalı olarak aynı işte çalışıyorsa ve yüksek aylık gelire sahipse bu durumda kredi kullanma ihtimali artar. Yine belgelenebilir maaş içinde benzer uygulamalar söz konusudur. Yani kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin maaşı yüksekse bu durumda düşük tutarlı bir kredi kullanımına izin verilebilir.

Düşük Kredi Notuyla Kredi Veren Bankalar 

Findeks rengi kırmızı olan kişilerin dikkat etmeleri gereken önemli noktalardan biride mutlaka kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmalarıdır. Örneğin Odeabank, İNG Bank ve Finansbank kolay kredi onayı vermekte olup İş Bankası ve Ziraat Bankası daha zor kredi veren bankalar olarak görülmektedir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Findeks Rengi Kırmızı Olana Kredi Çıkar Mı? için 4 cevap

 1. Ramiz der ki:

  Findeks sisteminde eğer notunuz kırmızı görünüyorsa hiç bir bankadan kredi kullanamazsınız.

 2. Saner der ki:

  Banka sistemlerinde eğer notlarınız kırmızı görünüyorsa hiç bir banka size kredi vermeyecektir.

 3. Sarper der ki:

  Kredi notunuz düşükse eğer renk çizelgesinde kırmızı görünecektir ve kredi çekmeniz zorlaşacaktır.

 4. Sedat der ki:

  Findeks üzerinde kredi puanınız düşükse eğer bazı bankalar bu konuda sizlere yardımcı olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir