Findeks Risk Raporu Ücreti

Ülkemizde bulunan tüm finans kurumları üzerinden kullanılan kredili mevduat hesapları, krediler ve kredi kartı ürünlerinin ödeme bilgileri Findeks risk raporu ile değerlendirilmektedir. Yani risk raporu hesaplama yapılan kişinin borç ödeme düzenini göstermesi açısından çok önemlidir.

Günümüzde taksitle beyaz eşya satan mağazalar, taksitle akıllı cep telefonu satan telefon operatörleri ve araç kiralama şirketleri gibi farklı pek çok sektörde Findeks kredi notu ve Findeks risk raporu çok önemli bir veridir. Çünkü bu raporda kişinin tüm borç ödeme düzeni yer alır ve bu düzene göre karşı tarafa borcuna sadık olup olmadığını anlama konusunda bir fikir verir. Bu raporun çıkarılması için talep edilen Findeks risk raporu ücreti ise sadece 4 lira + KDV olarak uygulanmaktadır.

Belirlenen ücretin daha da düşürüldüğü toplu paket satışları da bulunmaktadır. Yani ticari amaç için çok sayıda sorgulama yapmaları gereken şirket ve kurumlar için Findeks toplu paketleri de satışa sunmakta, bu sayede daha düşük fiyatlarla risk raporu sorgulaması yapılmasına olanak sağlamaktadır. Findeks risk raporu sorgulama güncellemesi ise 2 günde bir yapılmakta olup bu sayede her sorgulamada en güncel bilgilere ulaşılması sağlanır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir