Findeks Tek Kullanımlık Şifre Gelmiyor

Bankaların özel girişimleri sonucu kurulan Findeks sistemi her geçen gün önemini arttırırken buna paralel olarak sistem üzerinden hesaplanan kredi notu ortalaması da kullanılma alanlarını genişletmeyi sürdürmektedir. Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilere sunulan sorgulama hizmetlerinden biride Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması hizmetidir.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin Findeks internet sitesi üyeliği için gerekli işlemleri yapmaları ve sisteme her giriş yaptıklarında kullanacakları bir Findeks şifresi oluşturmaları gerekir. Kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yapmaya çalıştığınız anda ise Findeks kredi notu sitesi otomatik olarak sistemde kayıtlı olan cep telefonu numarasına tek kullanımlık bir şifre yollar.

Bu şifreyi girmemeniz durumunda ise ne yazık ki sisteme ulaşmanız engellenir. Bu uygulamanın amacı ise bu bilgileri bilen eşiniz, anne ya da babanız gibi kişilerde dahil olmak üzere sizden başka hiç kimsenin sisteme giriş yapamayacağından emin olmaktır. Ancak bazen özellikle de sistemde aşırı yoğunluğun olduğu dönemlerde ne yazık ki Findeks tek kullanımlık şifre gelmiyor şikayetleri gelmektedir. Findeks şifre gelmiyor şikayetinde bulunan kişilerin ilk olarak Findeks müşteri hizmetleri üzerinden cep telefonu numaralarını kontrol etmeleri gerekir.

Özellikle de eski üyelerin bir çoğunun telefon numarası değiştirmeleri durumunda sisteme girişlerinde sorunlar yaşanabilmektedir. Böyle bir sorun yaşanmıyorsa bu durumda ise sistemin aşırı bir yoğunluğu olduğu göz önünde bulundurularak en az 10 dakika kadar beklendikten sonra yeniden sisteme giriş yapılmaya çalışılmalıdır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir