Findex Kredi Notu Kaç Olmalı?

Türkiye’nin en büyük ve en güçlü bankalarının ortak girişimleri ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu günümüzde artık kredi başvurularının sonuçlandırılması işlemlerinde önemli bir rol üstlenen Findeks kredi notu sisteminin de sahibidir. Bu sistemde şimdiye kadar bankalar ile çalışan herkesin performanslarına ve ekonomik verilerine bağlı olarak kredi notu ortalaması oluşturulmaktadır. Peki, findex kredi notu kaç olmalı?

Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamaları mutlaka en az 1.400 puan ve üzerinde olmalıdır. En yüksek kredi notu ise 1.800 puandır. Kredi notu ortalamaları 1.400 puan ile 1.800 puan arasında olan kişiler kolay kredi kullanırken aynı zamanda daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kampanyalarından yararlanmaları sağlanmaktadır. Çünkü bu kişiler bankalar için borçlarına sadık ve güvenilir kişilerdir.

Kredi notunun 1.200 ile 1.400 puan arasında olması ise ortalama kredi notu anlamına gelmekte olup bu kredi notuna sahip olan kişilerin kredi onayı almaları ise kullanmak istedikleri kredi tutarı ve aylık gelirlerine bağlı olarak belirlenmektedir. Düşük limitli kredi başvuruları genelde kabul edilir. Bunun altında olan kredi notları ise riskli kredi notu grubuna dahil edilmekte olup bu durumda kredi onayı alınması için kişinin mutlaka altın teminatlı ihtiyaç kredisi ya da ipotekli ihtiyaç kredisi gibi ekstra paketlere başvuruda bulunması gerekir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Findex Kredi Notu Kaç Olmalı? için 3 cevap

  1. alican der ki:

    Birçok kişinin merak ettiği gibi kredi notunuzun kaç olduğunu öğrenmek mi istiyorsunuz ? Findeks ile kredi notunuzu öğrenebilir ve uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  2. mustafa der ki:

    Kredi notlarının genellikle iyi bir ortalama aralığı 1200 ile 1400 dür. Sizde nasıl olup olmadığını öğrenmek için sadece TC kimlik numaranız ile kontrol edebilirsiniz.

  3. can der ki:

    Kredi notu düşük olanlar için en önemli konu aylık gelirdir. Findeks ile kredi notunuzu öğrendikten sonra aylık ortalamanıza göre kredi başvurularında olumlu yada olumsuz cevap alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir