Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Garanti Bankası müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan bir banka olarak ön plana çıkarken Bireysel Emeklilik sistemi ile de bunu devam ettiriyor ve %25 devlet desteği ilaveli Bireysel Emeklilik Sistemi ile farklı tasarruf araçları ile elde edilemeyecek bir birikim imkanı sağlıyor.En az bugünkü yaşam standardımızı koruyarak ve maddi sıkıntı çekmeden rahat ve mutlu bir emeklilik yaşayabilmek için şimdiden birikim yapılması ve yarınların düşünülmesi gerekiyor. Bireysel Emeklilik de devlet güvencesi sağlayan ve yarınlarımıza yatırım yapma fırsatı veren bir yatırım aracıdır.Garanti Bankası emeklilik işlemlerini Garanti Bankası Emeklilik ve Hayat Şirketi adı ile yürütmektedir ve müşterileri için alternatif bazı planlar sunmaktadır.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Planları Nelerdir

Garanti Bankasının bireysel emeklilik müşterileri için sunduğu planlar Pratik plan, E-emeklilik Planı, Select Plan ce Prestige plan olarak sıralanabilir

Bu planlara ne kadar ödeyeceklerine Garanti Bankası Bireysel Emeklilik müşterileri karar vermektedir. Yalnız Garanti Bankası ileride gelirin bir değer taşıması için bazı sınırlar getirmiştir. Select Plana en az 1202 TL, Prestige Plana en az 590 TL, Pratik Plana en az 145 TL ve E-Emeklilik olanına da en 90 TL aylık ödeme yapılması gerekmektedir.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Şartları Nelerdir

Çalışmayan yani SGK bağlantısı olmayan kişilerin bile girebildiği Garanti Bankası Bireysel Emeklilik sisteminde 18 yaşını doldurmuş olmak Fiil ehliyete sahip olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak yeterlidir. Başka herhangi bir şart aranmamaktadır.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Giriş Aidatı

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik sisteminde Select, Prestige ve E-emeklilik sisteminde herhangi bir giriş aidatı alınmazken Pratik planda ise 117 TL giriş aidatı bulunmakta ve ertelenerek alınmaktadır. Müşterinin farklı bir sisteme geçiş yapması yada sistemden ayrılması durumunda ise alınan aidat müşterinin sistemde kaldığı süre hesaplanarak ödenmesi talep edilmektedir.

Bu yazı Garanti Bankası kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir