Garanti Bankası Kredi Notu 2016

Kredi Kayıt Bürosu üyeleri arasında yer alan Garanti Bankası kredi notu sorgulanmasında müşterilerine hizmet veren kurumlar arasında yer almaktadır. Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin tek yapmaları gereken Garanti Bankası internet şubesi kullanıcısı ise hesaplarına giriş yaparak sorgulamada bulunmak, değillerse de Garanti Bankası internet sitesi üzerinden bu sorgulamayı gerçekleştirmektir.

Kredi notu ortalaması daha yüksek olan kişilerin kredi kullanmaları kolaylaşırken hem kredi kullanabilecekleri tutar yükselmekte hem de uygulanan kredi faiz oranları bir miktar daha aşağıya çekilmektedir. Burada önemli olan kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasını mümkün olan en yüksek seviyede tutmaya çalışmasıdır Garanti Bankası kredi notu hesaplama işlemlerini ise ne yazık ki ücretli olarak gerçekleştirmektedir.

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerden bu sorgulama ücretine karşılık olarak 9,50 lira tahsil edilmektedir. Ücretsiz kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilere yönelik ise Findeks kredi notu sitesi üzerinden sadece yapılacak olan ilk sorgulamalar için böyle bir kolaylık sunulmaktadır. Garanti Bankasından ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin sahip olmaları gereken en düşük kredi notu ortalaması ise 1.100 puan ve üzeridir.

Bu yazı Garanti Bankası, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir