Gayrimenkul Sertifikası Nedir?

Son dönemlerde emlak sektöründe en çok konuşulan konulardan bir tanesi gayrimenkul sertifikası olurken, konu ile ilgili detaylar paylaşılmış durumda.

Emlak sektöründe birtakım düzenlemeler içeren kanunlar yürürlüğe girerken, özellikle gayrimenkul sertifikası olarak adlandırılan yeni düzenlemeler oldukça dikkat çekti. Yapılan açıklamalarda gayrimenkul sertifikasının ne olduğu ve sertifikanın nasıl alınacağı ile ilgili detaylar paylaşılırken, vatandaşlar yeni bu yeni düzenleme sayesinde pek çok farklı yatırımda da işlerini kolaylaştırabilecek. Öyle ki yapılan açıklamalara göre gayrimenkul sertifikası ihracının halka sunulduğu ifade edildi.

8 Mart İle Adım Atıldı

8 Mart tarihi itibariyle yapılan açıklamalarda özellikle vatandaşların gayrimenkul sertifikası için gerekli olan desteği alabileceği ifade edilirken talep toplama süreci de geride bırakıldı. Özellikle gayrimenkul sertifikası küçük ve orta ölçekli vatandaşlar için de cazip bir fırsat yaratıyor. Öyle ki gayrimenkul sertifikasının alınması ile birlikte herhangi bir projeye ilk baştan itibaren ortak bir şekilde giriş yapabilmek mümkün. Bu bakımdan yatırım yapmak için yeterli bütçesi olmayan kişiler, küçük paylar için yapacakları yatırımlar sayesinde projede ortak olabilecek.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda mevcut düzenlemelerin sağladığı avantajlar hakkında durulurken, özellikle kişilerin çok büyük yatırımlar yapamayacağı durumlarda gayrimenkul sertifikası üzerinden kolay bir şekilde destek alabilecek ifade edildi. Bu bakımdan vatandaşlar için mevcut durum oldukça cazip bir fırsat yaratıyor. Gayrimenkul sertifikası öncesinde vatandaşların özellikle belli bir alanda yatırım yapmak istemesi halinde tüm bu yatırımı tek başına karşılaması gerekiyordu. Fakat gayrimenkul sertifikası ile birlikte herhangi bir yerde payların ayrılarak vatandaşların daha az bütçeler ile yatırım yapmasını sağlanıyor. Bu bakımdan şu anda yatırım yapma noktasında vatandaşların destek alması ve çeşitli yatırımlarla bulunması çok daha uygun. Emlak Gündem haberine göre   sertifika almak oldukça kolay bir hale gelmiştir.

Gayrimenkul sertifikası ile ilgili yapılan açıklamalarda özellikle vatandaşların hisse seneti gibi gayrimenkul seneti alacağı ve böylece yüksek faiz ödemeden kendi evini kolay bir şekilde satın alabileceği ifade edildi. Bu durum özellikle kredi almak istemeyenler, uzun vadeli kenarda birikim yaparak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için de oldukça cazip. Öyle ki esnek ödeme planlarının oluşturularak kişilerin yatırım yapması ve ileriye dönük olarak ihtiyaçlarını karşılaması gayrimenkul sertifikası ile birlikte mümkün olacak.

Bu yazı Konut Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir