Gelir Belgem Yok Acil Kredi Nasıl Alabilirim?

Kredi alımında başvuru belgelerinin en başında gelir belgesi gelmektedir. Günümüzde sabit geliri olmadan çalışan kişiler için de çeşitli bankalar farklı farklı kampanyalar başlatmış durumda. Ancak gelir belgesi olmadan verilen krediler diğer kredi türlerine göre daha fazla risk taşıdığı için bazı dezavantajlara sahip olabiliyor.

Değerli okuyucular gelir belgesi olmadan acil kredi almanız her ne kadar zor olsa da imkansız değildir. özellikle bazı kriterlere sahip olduğunuz zaman bankaların sunduğu kredilerden faydalanabilirsiniz. Gelir belgesi olmadan kredi alabilmek için aşağıda yer alan koşulların yerine getirilmesi gerekir.

–          Mevcut kredi veya kredi kartı borcunuzun bulunmaması

–          Eski bankacılık faaliyetlerinde riskli bir durumunuzun olmaması

–          Üzerinize taşınamaz mülk bulunması

Gelir belgesi olmadan kredi alabilmek için öncelikle yukarıdaki şartların yerine getirilmesi gerekir. Ayrıca düzenli bir geliriniz olmadığı halde SGK ödemelerinizin düzenli yapılıyor olması aranan koşullar arasında bulunuyor. Eğer Genel Sağlık Sigortası pirim borcunuz varsa kredi almanız biraz daha zorlaşıyor.

Kredi başvurusunu gelir belgesiz yapacaksınız nüfus cüzdanınız ve son 3 aya ait kayıtlı faturanızın olması yeterli. Ayrıca üzerinize kayıtlı taşınamaz mal varsa bunu beyan ettiğiniz taktirde kredi alam süreciniz hız kazanacaktır. Tüm bu evrakları teslim etmenize rağmen banka sizden kefil isteyebilir. Bunun için mevduat hesabınızın olduğu bankaya kredi başvurusunda bulunmanız sizin yararınıza olacaktır. Gelir belgesi olmadan kredi başvurusunda bulunmadan önce bankanın kredi verme politikasını iyi analiz etmeniz gerekir. Aksi bir durum söz konusu olursa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Tüm bankalar kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi notuna bakar. Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu tarafından takip edilmektedir. Gelir belgeniz olmadan kredi başvurusunda bulunuyorsanız, geçmiş dönemde aldığınız kredilerin ne derece düzenli ödendiği dikkate alınır. Geçmiş dönemdeki ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaptıysanız büyük bir ihtimalle kredi başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Ancak riskli bir ödeme dönemi geçirdiyseniz, acil krediye ihtiyaç duymanız halinde bu talebiniz banka tarafından reddedilecektir. Değerli okuyucular acil kredi talebinizin en kısa sürede değerlendirmeye alınmasını istiyorsanız kredi notunuzu yüksek tutmalısınız.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Gelir Belgem Yok Acil Kredi Nasıl Alabilirim? için 3 cevap

  1. Miraç der ki:

    Mevcut kredi veya kredi kartı borcunuzun bulunmaması doğrultusunda kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz.

  2. Meral der ki:

    Eski bankacılık faaliyetlerinde riskli bir durumunuzun yok ise sorunsuz çekim yapabilirsiniz.

  3. Meymun der ki:

    Taşınmaz mülkünüz var ise gelir belgeniz olmasada kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir