Gelir Belgesi Olmadan Kredi Nasıl Çekilir?

Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerden istenen belgelerden biri de gelir belgesidir. Bankaların ihtiyaç kredisi şartları arasında kişinin mutlaka aylık belgelenebilir bir gelire sahip olması şartı bulunduğu için ne yazık çalışmayana kredi verilmez.

Bankaların düzenlediği gelir belgesiz kredi kampanyaları bir kavram karmaşası yaşanmasına neden olmakla beraber burada banka gelir belgesi olmadan kredi vermekten değil sadece gelir belgesini sizden talep etmeden kredi kullandırmaktan bahsetmektedir. Çünkü kurulan Kredi Kayıt Bürosu sistemi ve Findeks kredi notu sistemi üzerinden bankalar sadece kimlik numaranız üzerinden tüm bilgilerinize kolaylıkla erişebilmektedir.

Bu sistem üzerinden banka kişilerin tüm mali verilerine ulaşabildiği için ayrıca gelir belgenizi ibraz etmenizi istemeyebilir. Yani burada gelir belgesiz kredi veren bankalar sadece bu belgeyi fiziksel olarak getirmenizi talep etmez ama çalışmanızı ister. Burada bankanın çalışmayana kredi vermemesinin en önemli nedeni kişinin geliri bulunmadığı için aylık ödemelerde sıkıntı yaşayacaklarını düşünmesidir.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Nasıl Çekilir? için 3 cevap

  1. tankut der ki:

    Gelir belgesi olmadan kredi çekebilmek için iyi bir mali geçmişe sahip olmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde kampanya yapan bankalardan kredi çekebilirsiniz.

  2. tunahan der ki:

    Kredi çekerken en önemli belgelerden birisi olan gelir belgesi, kredi çekerken en çok dikkat edilmesi gerekilen şeydir. Eğer ki bu belge olmadan kredi çekecekseniz bile mali konuda iyi kayıtlarınız olması gerekmektedir.

  3. hüseyin der ki:

    Bankalar artık sadece TC kimlik numaranız ile tüm mali kayıtlarına ulaşma imkanına sahiptir. Bu nedenle gelir belgesi olmadan kredi çekebilme imkanınız bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir