Gelir Belgesiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar 2016

Bankaların kredi kullandırma şartları ya da kredi kartı başvuru şartları arasında yer alanlardan biri de kişinin aylık düzenli bir gelire sahip olması ilk sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle gelir belgesiz kredi ya da gelir belgesiz kredi kartı alınması ne yazık ki mümkün değildir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar bulunmakta olup burada bahsedilen kişinin gelir belgesi olmadan kredi verildiği değil bu belgeyi ibraz etmeden kredi verildiğidir.

Yani çalışmayana kredi verilmesi söz konusu değildir. Burada önemli olan bankanın kesinlikle kredi kullanmak isteyen kişilerin düzenli bir gelire sahip olmasını istemesi ve bu geliri belgelemelerini istemesidir. Günümüzde bankalar tarafından geliştirilen kredi notu sistemi sayesinde kredi başvuru formu dolduran kişilerin sadece kimlik numarası üzerinden tüm mali bilgilerine ulaşılabilmektedir. Bu nedenle bazı bankalar evraksız formalitesiz kredi başvurularını kabul edebilmekte yani gelir belgesiz kredi verilmesini desteklemektedir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar burada sadece bu belgenin fiziki olarak teslim edilmemesine izin vermekte olup burada gelir belgesi olmayan kişilere kredi verilmesi söz konusu değildir. Bu tıpkı çalışmayan birine sizin bireysel olarak borç vermek istememenize benzeyen bir durumdur. Aylık geliri olmayan kişilerin bir süre sonra borcun ödenmesinde sıkıntı yaşayacaklarına dair olan inançları nedeni ile çalışmayana kredi ya da çalışmayana kredi kartı verilmesi söz konusu değildir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir