Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli evrakları temin etmeleri gerekir. Bunlardan biri de gelir belgesidir. Bankalar kullandırdıkları kredilerin geri dönüşünü güvence altına almak adına sadece aylık düzenli geliri bulunan kişilere kredi kullandırmaktadır.

Bunların dışında ne yazık ki aylık düzenli geliri bulunmayan kişilerin kredi kullanmaları ne yazık ki mümkün değildir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar bulunmakla beraber bu bankalar sadece belgeyi fiziki olarak talep etmemektedir. Yani burada gelir belgesiz kredi deyimi gelir belgesi olmayan anlamında değil sadece bu belgenin istenmediği anlamında kullanılmaktadır.

Çünkü bankanın çalışmayana kredi kullandırması kesinlikle söz konusu değildir. Bunun nedeni çalışmayan kişinin aylık geliri olmadığı için düzenli ödeme yapması mümkün değildir ki bu da kişinin aylık kredi ödemelerini yapamayacağı anlamına gelir. Özellikle de kredi notu yüksek olan ve maaş müşterisi olan kişilerin kredi kullanmaları hususunda bankalar gelir belgesiz kredi kullanımına izin verilmektedir. Gelir belgesi olmayan kişilerin yanı sıra yeni işe girenlere kredi kullandırılması konusunda da bankalar onay vermemektedir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Kredi Kampanyaları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir