Geri Ödemesiz Kredi Nedir, Şartları Nelerdir?

Geri ödemesiz kredi olarak ta bilinen hibe krediler özel şartlara ve koşullara bağlı olarak kullandırılan kredilerdir. Özellikle de genç girişimciler ve kadın girişimciler tarafından gerçekleştirilen projelerin desteklenmesi amacı ile kullandırılan bu krediler için onay almak ise oldukça zordur.

Kullandırılacak olan kredi tutarının sınırlı olması, krediye başvuruda bulunan kişi sayısının ise çok fazla olması nedeni ile ne yazık ki kredi onayı almak çok zordur. Bu nedenle kişinin hem geri ödemesiz kredi şartları için tam uyum sağlaması hem de diğer kredi kullanmak isteyen kişiler arasında bir fark yaratmaları gerekir.

Son aylarda gündemi oldukça meşgul eden geri ödemesiz 50 bin liralık kredi paketinde de olduğu gibi hibe kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin ilk yapmaları gereken mutlaka çok başarılı ve detaylı bir proje çalışması yapmalarıdır. Günümüzde hibe kredi projeleri için hizmet veren profesyonel firmalar da bulunmakla beraber burada amaç kullanılmak istenen kredinin boşa gitmeyeceğini kanıtlamak ve iş fikrinin bir hayalden ibaret olmadığını göstermektir. Bunu başardığınız takdirde girişimcilik sertifikası aldıysanız ve diğer aranılan hibe kredi şartları maddelerini taşıyorsanız bu durumda hibe kredi kullanmanız mümkündür.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kampanyaları kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir