Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

Tüm bankacılık işlemlerinde uygulanan belirli bir süre sınırlaması bulunmaktadır. Özellikle de banka şubelerinden yapılacak olan işlemlerde kısıtlamalar daha seri bir şekilde uygulanmakta ve bu nedenle işlem yapmak isteyen kişilerin mutlaka bu süre dilimleri konusunda bilgi sahibi olması gerekir. En çok yapılan bankacılık işlemlerinden biri olan EFT saatleri için de bankalar belirli zaman sınırlaması uygulamaktadır.

EFT Saatleri

Öncelikle her bankanın uygulamış olduğu EFT sürelerinin farklı olduğu bilinmelidir. Yine bankanın kendi içerisinde de kullanılan EFT yöntemine bağlı olarak ta saat sınırlaması değişkenlik göstermektedir. Özellikle de pek çok banka internetten EFT yapmak isteyen kişilere yönelik olarak geç EFT uygulaması seçenekleri sunulmaktadır.

Bankalar arasında değişkenlik göstermekle beraber her bankada EFT sabah saat 09:00 yani mesainin başlama saati ile beraber başlatılmaktadır. Son EFT saati ise bankalara göre farklılık göstermekle beraber ortalama bir saat olarak ise saat 16:00 uygulanır. Geç EFT uygulaması bulunan bankalarda ise bu saat 17:00 ‘ye kadar uzatılabilmektedir.

Hafta Sonu EFT 

Bankaların internet şubesi üzerinden yapılan EFT işlemlerinde hafta sonu işlem yapılmasına izin verilmekte olup ancak EFT ‘nin hesaba geçmesi Pazartesi günü sabah 09:00 itibari ile gerçekleştirilmektedir.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir