Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

Aynı bankada bulunan iki farklı kişinin hesapları arasında gerçekleştirilen para transferlerine havale ismi verilmektedir. Havale yapmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmakta olup seçilen yönteme bağlı olarak havale saati uygulamaları da değişmektedir.

İnternetten Havale Yapmak 

Havale bankanın kendi hesapları arasında gerçekleştiği için genelde tüm bankalar internet şubesinden havale yapmak isteyen müşterilerine bir saat sınırı uygulamamakta ve 24 saat havale yapma imkanı sunmaktadır. Üstelik hafta sonu havale yapılsa dahi anında yollanan parayı karşı tarafın hesabına aktarmaktadır. Burada belirleyici olan bir diğer etken ise yollanan paradır. Bankalar genelde çok yüksek tutarlı lan havaleleri açıkta tutmayı yani bekletmeyi tercih edebilmektedir.

ATM Den Havale 

Daha düşük masraflarla havale yapmak isteyen kişilerin tercih ettikleri bir diğer yöntem ise ATM havale yapma yöntemidir. Çünkü hem ATM havale saatleri esnektir hem de ATM havale ücretleri 2016 yılına oranla şubelerden yapılan havaleler için tahsil edilen ücretler ile kıyaslanamayacak kadar daha düşüktür.

Havale Saatleri

Şubeden havale yapmak isteyen kişiler için uygulanan havale saati şubenin çalışma saatleri ile sınırlıdır. Yani şu anda uygulanan bankaların yaz uygulaması çalışma saatlerine göre saat 09:00 itibari ile başlayan mesai bazı bankalarda 17:30 bazı bankalarda ise 18:00 de son bulmakta havale saatleri de bu mesai bitiş saati ile kapatılmaktadır.

Bunun haricinde ise bankamatikten havale, cep şubeden havale ve internet şubesinden havale yapmak isteyen kişiler haftanın her günün ve günün her saati havale talimatı verme imkanına sahiptir.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir