Halk Bank Bireysel Emeklilik Sistemi

1933 yılında kurulan Halk Bankası, istikrarlı ve hızlı bir büyüme ile, günümüze kadar gelmiş ve bugün Türkiye’nin en büyük ve güvenilir bankaları arasında yer almayı başarmıştır. 2001 yılında Emlak Bankasını ve 2004 yılında Pamuk Bankasını bünyesine katan Halk Bank, özellikle bu yıllardan sonra gücüne güç katmış ve ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunarak yoluna devam etmiştir. Bankacılık sektöründe birçok alanda faaliyet gösteren Halk Bankası, bireysel emeklilik sistemi alanında da cazip emeklilik planları ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Katılımcılara ikinci bir emeklilik şansı veren ve tamamen isteğe bağlı olarak sisteme katılımın yapıldığı ve sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak görülen bir emeklilik sistemidir. 18 yaşını dolduran ve medeni hakları kullanma yetkisine sahip olan herkesin sisteme katılması mümkündür. Sisteme 10 yıl düzenli olarak katkı payı ödeyen ve 56 yaşını dolduran kişiler emeklilik hakkını kazanmaktadırlar. 

Halk Bank Bireysel Emeklilik Sistemi:

Halk Bank, müşterilerine birbirinden özel ve cazip olanaklara sahip, emeklilik planları sunmaktadır. Halk Bank müşterilerinin kendilerine özel karar verebilecekleri farklı emeklilik planları ile sisteme katılmaları mümkün olabilmektedir.

Halk Bank Bireysel Emeklilik Planları:

1-Halk Plan: Halk Bankası emeklilik planlarından biri olan Halk plan, 18 yaşını dolduran her Halk Bankası müşterisinin tercih edebileceği bir emeklilik planıdır. Halk plan emeklilik planında, asgari katkı payı, 140,00 TL’dir.

2-Halk Premium Emeklilik Planı: Emeklilik beklentilerini yüksek tutan Halk Bank müşterilerinin tercih edebileceği Halk premium emeklilik planında, asgari katkı payı 500,00 TL’dir. Halk Bank Premium emeklilik planında peşin giriş aidatı yoktur. Eğer sisteme katılan katılımcıların 5 yıl içinde sistemden erken ayrılması söz konusu olursa ya da katılımcı farklı bir sisteme geçiş yapmak isterse, ertelenmiş giriş aidatı kesintisi yapılmaktadır.

3-Ayrıcalıklı Emeklilik Planı: Devlet katkısından en yüksek düzeyde yararlanmak isteyen katılımcıların tercih edebileceği emeklilik planıdır.

Bu yazı Halkbank kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir