Hangi Bankalar İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor?

Biriken ya da aniden ortaya çıkan ihtiyaçlar için eğer elde nakit yoksa en uygun çıkar yol, kredi kullanmaktır. Günümüzde ihtiyaç kredileri bireylerin imdadına yetişen ve en çok kullanılan para kaynağı durumunda. İhtiyaç kredileri de kendi içlerinde birçok alt dallara ayrılıyor. İpotekli ihtiyaç kredisi ise bu türlerden yalnızca biri.

Bankaların sağladığı ipotekli ihtiyaç kredisi normal ihtiyaç kredilerine göre çok daha yüksek limitle kullanılabiliyor. Bundan dolayı yüksek miktarda paraya ihtiyacı olan bireyler sahip oldukları bir malı, ipotek göstererek ihtiyaç duydukları krediyi çekebilmektedir. Borcunu ödeyememesi durumunda banka, ipotekli olan söz konusu mülke el koyarak satışa çıkarır ve parasını kurtarmaya çalışır. Peki hangi bankalar ipotekli ihtiyaç kredisi veriyor? Detayları paylaşalım…

Sağladığı ihtiyaç kredisini ipotekli olarak veren bankalar genellikle kişiye ya da bir yakınına ait evi, arsayı veya aracı ipotek olarak kabul ederler. Bireyler bu yolla aldıkları kredilerini ipotek gösterdikleri mallarını satmama karşılığında öderler. Şimdi ipotekli ihtiyaç kredisi sağlayan bankalara bakalım:

1. Garanti Bankası

Ülkemizin lider bankalarından Garanti Bankası ipotekli olarak sağladığı ihtiyaç kredisi 36 aya kadar kullandırıyor. Bu krediyi kullanacak olan kişiler ise, ipotek gösterilecek olan mülkiyetin en fazla % 50’sine kadar kredi alabiliyor. Faiz oranı % 1,34 olarak belirtilen Garanti Bankası ipotekli ihtiyaç kredisinde en az vade ise 6 ay.

2. İş Bankası

Garanti Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi kullanımında vade süresi diğerlerinden farklı olup 60 aya kadar çıkıyor. En az vade süresi de 1 ay olarak belirtiliyor. “İpotek Hazır Kredi” adı verilen bu kredide faiz oranı % 1,40’ta sabitlenmiş durumda.

3. Akbank

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi kapsamında müşterilere 36 aya kadar vade sunuluyor. Akbank ipotekli ihtiyaç kredisinde toplam kredi tutarı 25 bin TL olup aylık faiz oranı da % 1,25 olarak belirlenmiş durumda. Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi müşterilerine bir de avantaj sunuyor. Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler banka şubesine gitmeye gerek kalmaksızın başvuru yapabiliyor.

4. Vakıfbank

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi konut ipoteğinin yanı sıra 2 farklı kredi alternatifi sunuyor. Bunlardan ilki otomobil rehini karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi, diğeri de arsa ipoteği karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi olarak belirtiliyor. Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilmek için bir müşterinin ipotekli olarak çekebileceği kredi tutarı, ilgili gayrimenkulün ekspertiz değerinin en fazla % 75’ine kadar ulaşabiliyor.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi, Kredi Kampanyaları, Krediler kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Hangi Bankalar İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor? için 3 cevap

  1. Sinan der ki:

    Garanti bankası bu konuda en kolay ipotekli kredi veren bankalar arasındadır. İstemiş olduğu belgeleri tamamladıktan sonra kolaylıkla kredi çekebiliyorsunuz.

  2. Sertap der ki:

    Hemen hemen her banka ipotekli kredi imkanı sağlamakta fakat hangi bankanın ne kadar faiz oranı olduğunu araştırmak çok önemlidir.

  3. Ömür der ki:

    Bankalarla ipotek anlaşması yaparken dikkatli olunması gerekmekte yapılan tüm araştırmalarınız sonucunda hangi bankanın size daha uygun olduğuna karar verdikten sonra başvuru yapılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir